(fot. nju mobile)

Ceny nju mobile pozostaną niezmienione, mimo podwyżek w Orange

To pozytywne wieści, zwłaszcza w kontekście wszechobecnych podwyżek usług telekomunikacyjnych serwowanych nam ostatnio przez operatorów działających w Polsce. Ceny nie osiągnęły jakichś niedopuszczalnych poziomów, ale dobrze wiedzieć, że wśród tych wszystkich sieci jest jakiś rodzynek. Czy tam ziemniak.

Wczoraj członkowie zarządu sieci Orange spotkali się z dziennikarzami, by odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących aktualnych wydarzeń w firmie.

Podwyżki cen w Orange nie wpłyną na nju mobile

Zgodnie z raportem gsmonline, poruszono na przykład kwestię podwyżek cen usług. Zdaniem Jean-François Fallachera, prezesa Orange Polska, były one konieczne. Podkreślił przy okazji, że Polska jest krajem, gdzie ceny za usługi telekomunikacyjne są naprawdę niskie w porównaniu z innymi państwami europejskimi. Zapewnił też, że nie ma planów, by zmieniać ceny w ofercie nju mobileOznacza to, że klienci tej sieci, zależnej od Orange, mogą spać spokojnie.

Choć pojawił się sąsiedni temat oferty Orange Flex, Fallacher na razie nie chwalił się liczbą klientów tej usługi. Najwyraźniej, przynajmniej na razie, nie ma za bardzo czym. Łączenie różnych abonamentów w jeden widocznie nie jest jeszcze na tyle popularne w naszym kraju.

Orange Polska a sprawa huaweiowska

Dziennikarze byli także zainteresowani losem Huawei w związku z Orange. Powszechnie wiadomo, że operator ten dotąd silnie współpracował przy stawianiu fundamentów pod sieć 5G w Polsce właśnie z tym chińskim producentem sprzętu sieciowego. Jak powiedziano, „zarząd firmy czeka na koniec sierpnia i ostateczne decyzje USA w sprawie Huawei”. Na razie planuje się testy technologii 5G w Warszawie i Lublinie z wykorzystaniem urządzeń infrastrukturalnych Ericssona i Nokii. Jak przekazano mediom,

Dla operatorów telekomunikacyjnych takich, jak Orange Polska zastosowanie sankcji wobec chińskich dostawców, może oznaczać ograniczenie w zaplanowanej budowie i rozwoju infrastruktury sieciowej (w tym 5G) oraz konieczność zmiany dostawców sprzętu telekomunikacyjnego. Orange Polska może ponieść straty wynikające z malejącego zainteresowania klientów produktami chińskich marek oraz – ze względu na skalę światową konfliktu – może nastąpić opóźnienie i/lub zwiększenie kosztów wdrożenia sieci 5G.”

W tym momencie nie ma powodów do niepokoju, ale Orange Polska stara się przygotować na różne ewentualności. Na dowód dobrej kondycji firmy przytoczono jej wyniki finansowe, opublikowane przedwczoraj.

Teraz wszyscy mogą kupić smartfon, tablet, laptop itd. na raty 0% w Orange

źródło: GSMONLINE (1), (2)