Orange Flex logo
Orange Flex (fot. Tabletowo.pl)

Orange Flex – nowa, elastyczna oferta z wieloma opcjami do wyboru #chceszmasz

Segment usług telekomunikacyjnych nie lubi nudy. Orange od kilku dni zapowiadało nową ofertę, którą – jak się dziś okazało – jest Orange Flex. Pod względem zasady działania jest ona podobna do Play NEXT, jednak Pomarańczowy postarał się o to, aby była jak najbardziej elastyczna. I rzeczywiście jest.

Jak zacząć korzystać z Orange Flex?

Pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać, aby móc zacząć korzystać z Orange Flex, jest pobranie aplikacji o takiej samej nazwie ze Sklepu Play lub App Store – program zostanie udostępniony jutro, tj. 10 maja 2019 roku, o godzinie 10:00.

Następnym krokiem jest potwierdzenie tożsamości – użytkownik musi zrobić zdjęcie dowodu osobistego oraz selfie, aby system mógł przeprowadzić weryfikację. Później wystarczy już tylko dodać kartę płatniczą (wszystkie opłaty są pobierane z jej użyciem) i zamówić kuriera z kartą SIM, odebrać ją w salonie Orange lub skorzystać z możliwości wybrania rozwiązania e-SIM (wówczas świadczenie usług rozpocznie się od razu).

Oczywiście można też przenieść numer do Orange Flex, aczkolwiek przynajmniej w początkowym okresie działania usługi nie będą tego mogli zrobić użytkownicy oferty Orange Love. Operator pracuje jednak nad tym, aby się to zmieniło.

Oferta Orange Flex

Operator postarał się, aby usługa Orange Flex była jak najbardziej elastyczna, dlatego klienci dostaną do wyboru wiele różnych opcji i pakietów. W skład każdego wchodzą jednak nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich (także w roamingu w UE) oraz możliwość korzystania z serwisów społecznościowych bez konieczności poświęcania na to megabajtów z pakietu internetowego.

W skład tzw. Social Pass wchodzą Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, WhatsApp i Viber – korzystanie z ww. aplikacji nie będzie uszczuplało dostępnego w ramach wybranej oferty pakietu internetowego.

Cena za miesiąc 31 zł 33 zł 35 zł 37 zł 39 zł 40 zł 50 zł 60 zł 70 zł 80 zł
Pakiet internetowy 6 GB 8 GB 10 GB 12 GB 14 GB 20 GB 50 GB 60 GB 70 GB 100 GB
Pakiet internetowy w roamingu UE 2,59 GB 2,76 GB 2,93 GB 3,09 GB 3,26 GB 3,34 GB 4,18 GB 5,01 GB 5,85 GB 6,68 GB

W razie potrzeby klienci w dowolnej chwili będą mogli dokupić dodatkowy transfer: 1 GB za 3 złote, 5 GB za 10 złotych lub 10 GB za 15 złotych.

To jednak jeszcze nie wszystko – Music Pass i Video Pass

Użytkownicy oferty Orange Flex będą mogli również wykupić tzw. Music Pass i Video Pass. Pierwszy kosztuje 5 złotych na 30 dni, natomiast drugi 5 złotych na jeden dzień, 10 złotych na 7 dni lub 20 złotych na miesiąc.

W ramach Music Pass użytkownicy dostaną możliwość korzystania z usług streamowania muzyki z serwisów Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music i Polskie Radio bez konieczności poświęcania na to megabajtów z dostępnej w ramach danego pakietu paczki internetu.

Co więcej, klienci, którzy aktywują Music Pass w dniach od 10 maja do 17 sierpnia 2019 roku będą mogli korzystać z niego bez żadnych opłat przez aż 100 dni.

Podobnie sytuacja ma wyglądać w przypadku Video Pass, tylko w jego ramach transfer z pakietu internetowego nie zostanie pobrany przy oglądaniu materiałów wideo z serwisów YouTube, Netflix, HBO GO, vod.pl i Orange TV Go.

Dodatkowa karta SIM w Orange Flex

Użytkownicy oferty będą mogli również dokupić dodatkową kartę SIM z tym samym numerem. Przez pierwsze pół roku nie zapłacą za to ani złotówki, natomiast później opłata miesięczna ma wynosić 9 złotych.

Co sądzicie o Orange Flex?

Źródło: Orange, GSMOnline, @RzecznikOrange