smartfon Sony Xperia 10 III 5G smartphone
Sony Xperia 10 III (źródło: Sony)

Cena Sony Xperia 10 III w Europie nie jest niska. Smartfon ratuje cenny gratis w przedsprzedaży

Sony nie ma w zwyczaju od razu podawać cen swoich nowych smartfonów. Czasami niemiecki oddział marki to zrobi, ale nie tym razem. Cena Sony Xperia 10 III w Europie do tej pory pozostawała tajemnicą, ale wiemy już, ile będzie kosztował ten model na Starym Kontynencie. Producent przygotował też specjalną, bardzo kuszącą ofertę przedsprzedażową.

Cena Sony Xperia 10 III w Europie nie jest niska. Smartfon ratuje cenny gratis w przedsprzedaży

Smartfony Sony nigdy nie należały do najtańszych, jeśli zestawić je z podobnie wyposażonymi propozycjami innych producentów, szczególnie tych chińskich. Cena Sony Xperia 10 III w Europie również nie jest niska, ponieważ w Niemczech została ustalona na 429 euro, co jest równowartością ~1950 złotych. Niewiele mniej kosztuje jednak Samsung Galaxy A52 5G (6 GB/128 GB) w Polsce.

W Niemczech, w ramach przedsprzedaży, do średniaka Sony dodawane są słuchawki nauszne Sony WH-CH710N z AINC o wartości 150 euro, czyli prawie 1/3 ceny samego smartfona! W Polsce kosztują one 499 złotych.

cena Sony Xperia 10 III w Europie przedsprzedaż Niemcy
źródło: estorepartner.com

Cena Sony Xperia 10 III w Europie to 429 euro. A w Polsce?

Cena Sony Xperia 10 III w Europie jest znana, lecz wciąż nie wiemy, ile smartfon będzie kosztował w Polsce. Bezpośrednia poprzedniczka, Sony Xperia 10 II, debiutowała w kraju nad Wisłą w cenie 1799 złotych. Jednocześnie w Niemczech wyceniono ją na 369 euro. W związku z tym można się spodziewać, że polska cena Sony Xperia 10 III zostanie ustalona na przynajmniej 1999 złotych, choć nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli przekroczy ten próg.

Cena Sony Xperia 10 III w Europie (i Polsce) na pewno będzie szeroko komentowana, ale wiele osób może zdecydować się na zakup tego smartfona, ponieważ oferuje on m.in. 6-calowy wyświetlacz OLED Full HD+ HDR o proporcjach 21:9, obsługę sieci 5G (modem 5G zintegrowano z platformą mobilną Qualcomm Snapdragon 690), aparat z obiektywem ultraszerokokątnym i tzw. teleobiektyw oraz akumulator o pojemności 4500 mAh z obsługą ładowania przewodowego (przez port USB-C) o mocy 30 W.

smartfon Sony Xperia 10 III 5G smartphone
Sony Xperia 10 III (źródło: Sony)

Ponadto smartfon oferuje też 3,5 mm złącze słuchawkowe, a także pyło- i wodoszczelną obudowę z certyfikatami IP65/68. Na dodatek jest również relatywnie kompaktowy i lekki – waży 169 gramów i ma wymiary 154x68x8,3 mm.