Sony WH-CH710N headphones
Sony WH-CH710N (źródło: Sony)

Sony zaprezentowało nowe słuchawki Bluetooth WH-CH710N z AINC i TWS WF-XB700

Słuchawki Sony niewątpliwie cieszą się znacznie większą popularnością niż smartfony tej marki. Portfolio japońskiego producenta obfituje w wiele różnych propozycji, a teraz wzbogaciły je dwa nowe modele: nauszny WH-CH710N z funkcją redukcji hałasu z otoczenia i całkowicie bezprzewodowy (TWS) WF-XB700.

Sony WH-CH710N – specyfikacja, cena

Słuchawki te mają przyciągać uwagę klientów przede wszystkim za sprawą funkcji automatycznej redukcji hałasu z użyciem sztucznej inteligencji (AINC), która stale analizuje otaczające dźwięki i na tej podstawie dobiera najskuteczniejszy filtr redukujący hałasy z zewnątrz. Pomagają jej w tym dwa mikrofony – jeden jest skierowany do przodu, zaś drugi do tyłu. Dzięki temu słuchawki Sony WH-CH710N jeszcze skuteczniej przechwytują dźwięki otoczenia i blokują miejski gwar lub rozmowy w biurze.

Użytkownicy będą mogli skorzystać również z trybu dźwięków, dzięki któremu do ich uszu dotrze nie tylko odtwarzana muzyka, ale także dźwięki ważne w codziennym życiu, jak na przykład odgłosy z ulicy. Według deklaracji producenta, całkowicie naładowany akumulator wystarczy na aż 35 godzin słuchania. Do tego jest wsparcie dla technologii szybkiego ładowania – 10 minut pod ładowarką pozwoli uzyskać kolejnych 60 minut odtwarzania audio.

Słuchawki Sony WH-CH710N wyposażono w dwa 30-mm przetworniki akustyczne, które mają generować „bardziej szczegółowy dźwięk”. Do szybkiego parowania można wykorzystać wbudowany weń moduł NFC (lub – klasycznie – Bluetooth). Za ich pośrednictwem pośrednictwem da się również korzystać z asystenta głosowego na smartfonie.

Sugerowaną cenę słuchawek Sony WH-CH710N ustalono w Stanach Zjednoczonych na 200 dolarów. Będą one też dostępne w Polsce, ale polskiej ceny na tę chwilę nie znamy.

Sony WF-XB700 – specyfikacja, cena

To z kolei są tzw. TWS czyli słuchawki prawdziwie bezprzewodowe, które mają się wyróżniać „głębokim, mocnym dźwiękiem EXTRA BASS”. Każda z nich ma jeden przycisk – prawy umożliwia sterowanie muzyką na sparowanym urządzeniu i wywoływanie asystenta głosowego, natomiast lewy służy do regulacji głośności. Jednym i drugim można zaś odbierać połączenia głosowe.

Słuchawki Sony WF-XB700 mają na jednym ładowaniu pracować nawet do 9 godzin, a dedykowane etui-ładowarka pozwoli wydłużyć ten czas o kolejne 9 godzin (wystarcza na jeden pełny cykl ładowania). Tutaj też nie zabrakło wsparcia dla technologii szybkiego ładowania – po dziesięciominutowym użytkownik uzyska dodatkowe 60 minut odtwarzania audio.

Według zapewnień producenta, słuchawki Sony WF-XB700 mają doskonale leżeć w uszach dzięki trzem punktom mocowania i nie uciskać nawet przy dłuższym korzystaniu, a do tego są odporne na pot i przypadkowe zachlapania (IPX4), więc można z nimi też ćwiczyć. Do kompletu jest system redukcji hałasu z otoczenia.

Sony WF-XB700 true wireless earbuds
Sony WF-XB700 (źródło: Sony)

Sugerowaną cenę słuchawek Sony WF-XB700 ustalono w Stanach Zjednoczonych na 130 dolarów. One również będą dostępne w Polsce, ale obowiązującej w naszym kraju na razie nie znamy.

Źródło: Sony, Sony, PhoneArena