Flagowce Samsunga nareszcie zaoferują tryb nocny z prawdziwego zdarzenia. Najpierw Galaxy S10, potem inne

Night Sight. Te dwa słowa zelektryzowały branżę wraz z premierą Pixela 3 i udostępnieniem nowej wersji aplikacji Google Camera. Co prawda Google Ameryki nie odkryło i tryb nocny był już wcześniej dostępny we flagowych smartfonach Huawei oraz LG, jednak jakoś tak się przyjęło, że to Piksele wyznaczają trendy w fotografii mobilnej. Być może nie imponują liczbą obiektywów, ale przewodzą całej smartfonowej stawce jakością zdjęć.

Night Sight na pierwszych screenach wyglądał obłędnie. W rzeczywistości już nie do końca. Kolejny tryb rozjaśniający ciemną rzeczywistość i wyciągający możliwie najwięcej światła z mroków nocy. Google poszło inną ścieżką od Huawei i LG. Zamiast superpikseli wprowadzono algorytmy SI i dłuższe, znacznie dłuższe naświetlanie zdjęć przy zwiększonej stabilizacji ujęć. Wszystko wskazuje na to, że Samsung w najbliższym czasie dołączy do wyścigu na super jasne zdjęcia wykonane w trudnych warunkach oświetleniowych.

Na forum xda-developers opublikowano informację o zdekompilowaniu najnowszej wersji aplikacji Kamera, która pojawia się w ramach kolejnej bety Androida 9.0 Pie dla Samsunga Galaxy Note 9. Szereg ścieżek wskazuje bezpośrednio na wprowadzenie nowej funkcji o nazwie Bright night. Przy użyciu JEB Decompilera odkryto m.in. takie zapisy jak:

<string name=”Title_bright_night”>Bright night</string>
<string name=”smart_tips_bright_night_description”> Suggest mode to take bright pictures even in very dark conditions. </string>
<string name=”super_night_guide_capture”> Hold your phone steady. Taking picture. </string>
<string name=”super_night_guide_ready”> Brighten up this shot with Bright night. </string>
<string name=”bright_night_summary”> Take bright pictures even in very dark conditions </string>
<string name=”SM_NIGHT”> Night </string>
<string name=”SM_NIGHT_description”> Take multiple shots and combine them to get brighter, clearer pictures in low light without using the flash. </string>
<string name=”bright_night_summary”> Take bright pictures even in very dark conditions. </string>

Sugeruj użycie trybu Bright night w celu uzyskania jasnych zdjęć nawet w wyjątkowo trudnych warunkach .

Trzymaj telefon nieruchomo. Trwa wykonywanie zdjęcia.

Rozjaśnij ujęcie z użyciem opcji Bright night.

Wykonuj jasne zdjęcia nawet w wyjątkowo trudnych warunkach.

Noc. Wykonuj serie zdjęć i łącz je by uzyskać jaśniejsze i bardziej wyraźne zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych bez użycia flasha.

Tłumaczenie nie pozostawia wątpliwości. Już w najbliższym czasie właściciele topowych smartfonów Samsunga otrzymają wzbogacony tryb nocny, polegający na łączeniu serii kolejnych zdjęć w celu uzyskania jaśniejszego i czystszego obrazu. Funkcja Bright night jest w chwili obecnej nieaktywna. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ogłoszona jako jedna z nowości wraz z premierą flagowców z serii Galaxy S10, a dopiero w kolejnych miesiącach będzie sukcesywnie odblokowywana w starszych flagowcach.

Samsung już wcześniej wykonał taki ruch udostępniając dodatkowe funkcje z modelu Galaxy S9 dla właścicieli Galaxy S8. A to, że nowe opcje znaleziono w oprogramowaniu dla Galaxy Note 9, jeszcze bardziej uprawdopodabnia tę tezę. Oczywiście istnieje też cień nadziei, że Bright night pojawi się wcześniej, ale raczej bym na to nie liczył.

Już teraz tryb nocny możecie testować w smartfonach serii Pixel, OnePlus, Huawei P20, Mate 20 czy flagowcach LG. Rozwiązanie której firmy okaże się najlepsze? Zobaczymy już niebawem.

Źródło: xda-developers