Orange i Plus nie uznają brexitu. Od stycznia za roaming w Wielkiej Brytanii zapłacimy tyle, co w UE

Orange i Plus rzucają roamingowe koło ratunkowe dla tych, którzy w najbliższych miesiącach planują wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Nie będą musieli martwić się o zwiększone koszty za korzystanie z sieci komórkowej na miejscu.

Zmiany w cennikach roamingu po brexicie

Od stycznia przyszłego roku wchodzą w życie nowe cenniki roamingu, w których widoczne są konsekwencje wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jako że państwo to nie może być traktowane jako kraj UE, zostało przeniesione do Strefy 2, w której połączenia i przesył danych w roamingu są znacznie droższe.

Brexit wpłynie na bazowe ceny roamingu

Jednak przy okazji ogłaszania tych zmian, wchodzących w życie od 1 stycznia, Orange zapowiedziało opracowanie promocji, które będą stanowić „taryfę ulgową” dla osób wizytujących Wielką Brytanię. Wszystko po to, by niespodziewane koszty nie dosięgnęły mniej zorientowanych użytkowników. Pomarańczowa sieć dotrzymała słowa.

Roaming na takich zasadach, jak dotychczas

Orange ogłasza promocję, która wejdzie w życie 1 stycznia, a zatem w tym samym dniu, co nowe cenniki sieci. Dzięki niej, klienci Orange, którzy będą podróżować do Wielkiej Brytanii, będą rozliczani za połączenia telefoniczne, SMSy i MMSy tak samo jak w kraju.

Jeśli będą mieli włączone oferty no-limit, nie będą za nie ponosili dodatkowych opłat, a jeśli mają w planie taryfowym pakiety minut czy SMS-ów, po ich wyczerpaniu będą rozliczani wg stawek krajowych. Korzystanie z internetu także będzie rozliczane z pakietów, które zwykle przypisywane są do rozamingu w UE.

Promocja dotyczy wszystkich klientów Orange Polska: indywidualnych i biznesowych, korzystających z planów abonamentowych, a także użytkowników ofert na kartę, usług nju mobile i Orange Flex.

Aktualnie termin zakończenia promocji to 31 maja 2021 roku. Niewykluczone, że do tego czasu Orange opracuje kolejną lub wprowadzi jakieś inne rozwiązanie, które będzie pozwalać wizytującym w Wielkiej Brytanii korzystać z roamingu bez nabijania astronomicznych rachunków za usługi telekomunikacyjne.

Plus zapowiada podobną ofertę

Jak donosi biuro prasowe sieci Plus (przez portal GSMONLINE), zielony operator także przymierza się do zaprezentowania promocji, dzięki której wizytujący w Wielkiej Brytanii będą mogli korzystać z roamingu na identycznych jak do tej pory zasadach. Więcej dowiemy się o nich w przyszłym tygodniu, podczas zaplanowanej konferencji Plusa.

AKTUALIZACJA

Jak zapowiedziano, Plus również zaoferował promocję, dzięki której od 1 stycznia 2021 roku połączenia z Wielkiej Brytanii, SMS-y oraz korzystanie z internetu, będzie rozliczane na dotychczasowych stawkach roamingowych. Więcej informacji znajdziecie w Regulaminie.