Reklama

Brave Search w wersji beta. Można już sprawdzić nową wyszukiwarkę dla osób ceniących prywatność

Nie chcesz dzielić się z Google danymi? Na rynku właśnie pojawiła się kolejna wyszukiwarka, która stawia na prywatność. Brave Search może teraz sprawdzić każdy zainteresowany użytkownik.

Reklama

Wyszukiwarka, która nie śledzi

Pomysł na internetową wyszukiwarkę, która nie zawiera modułów śledzących, nie jest nowy. Dostępna jest już bowiem DuckDuckGo, która dla wielu osób stała się interesującą alternatywą dla Google czy Binga. Natomiast teraz dołącza do niej Brave Search.

Mamy do czynienia z oprogramowaniem, które rozwijane jest przez twórców przeglądarki internetowej Brave. Zdobyła ona spore uznanie wśród osób stawiających przede wszystkim na prywatność. Czy wyszukiwarka odniesienie podobny sukces? Niewykluczone, że tak.

Brave Search
(fot. Tabletowo.pl)

Narzędzie Brave umożliwia wyszukiwanie stron internetowych, grafik, filmów, a także newsów. Co ciekawe, możemy już sprecyzować wyświetlane wyniki, aby pochodziły wyłącznie z polskich stron. Dodatkowo nie zabrakło podstawowych opcji personalizacji – np. możliwości włączenia ciemnego motywu.

Alternatywa dla Google i Chrome

Nowa wyszukiwarka, w połączeniu z przeglądarką Brave, reklamowa jest jako alternatywa dla rozwiązań Google. Korzystanie z takiego zestawu ma zapewnić znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa i prywatności.

Brave Search została zbudowana na niezależnym indeksie stron internetowych. Obecnie mamy do czynienia z wersją beta, a więc nie wszystkie elementy będą działać poprawnie. Należy jednak dodać, że narzędzie zostało już sprawdzone przez ponad 100 tys. osób, które zostały zaproszone do wcześniejszych zamkniętych testów.

Brave Search to najbardziej prywatna wyszukiwarka w branży, a także jedyna niezależna wyszukiwarka, dająca użytkownikom kontrolę i pewność, jakiej wymagają od alternatywy dla rozwiązań Big Tech. W przeciwieństwie do starszych wyszukiwarek, które śledzą i profilują użytkowników, oraz nowszych wyszukiwarek, które są w większości skórkami starszych wyszukiwarek i nie mają własnych indeksów, Brave oferuje nowy sposób uzyskiwania trafnych wyników dzięki indeksowi opartemu na społeczności, gwarantując jednocześnie prywatność. Brendan Eich, dyrektor generalny i współzałożyciel Brave

Warto zaznaczyć, że wyszukiwarka Brave Search jest już rozwijana od dłuższego czasu, ale dopiero teraz twórcy zdecydowali się na rozpoczęcie globalnych testów beta. Z narzędzia skorzystamy we wspomnianej już przeglądarce Brave, ale również w każdej innej przeglądarce internetowej – wystarczy tylko wejść na stronę wyszukiwarki.