Bose QuietComfort 35 II Gaming to nowa odsłona legendarnych słuchawek

Słuchawki z aktywną redukcją szumów na dobre zadomowiły się na rynku, a producenci wypuszczają kolejne edycje swoich „cichych” propozycji. Dosyć nietypową drogą idzie Bose – amerykańskie przedsiębiorstwo wydało swoje słynne w rewizji dla graczy. Oto Bose QuietComfort 35 II Gaming.

Reklama

Słuchawki Bose QuietComfort 35 to znany i lubiany model, który gości na rynku już od kilku długich lat. Producent nie odświeżał ich od niemalże trzech lat – pierwsze zapowiedzi rewizji Bose QC35 II pojawiły się w sierpniu 2017 roku, choć główną zmianę zdawał się być przycisk Asystenta Google. Warto jednak mieć z tyłu głowy, że Bose zaprezentowało nową, flagową linię.

Konkurencja nie śpi

Konkurencja nie zasypiała gruszek w popiele i spokojnie pokazywała swoje kolejne propozycje. Mówi się, że Sony WH-1000XM3 ostatecznie zdetronizowały Bose QuietComfort 35 z pozycji „najlepszych słuchawek z ANC na rynku”, więc japoński producent zaprezentował czwartą generację tysiączek.

W międzyczasie Sennheiser wypuścił trzecią już odsłonę modelu Sennheiser Momentum Wireless, która bezpośrednio konkuruje z powyższymi, a także pokazał odświeżony model PXC 550 II. A co na to Bose? Z jednej strony wypuszcza nowe flagowe słuchawki – Bose NC700, a z drugiej…

Bose QuietComfort 35 II Gaming – stare słuchawki w nowej odsłonie

Jak słusznie zauważył portal Pocket-lint, słuchawki Bose QuietComfort 35 II Gaming są ledwie leciutko odświeżoną wersją tego, co znamy od paru długich lat. Co prawda Bose QC35 II nadal cieszą się bardzo dobrą sławą, ale czasy, kiedy była to propozycja bezkonkurencyjna dawno minęły.

Główną nowością gamingowej edycji słuchawek jest odpinany mikrofon, który z pewnością lepiej poradzi sobie z komunikacją w obrębie gier. Dodatkowo, producent dołącza do zestawu wpinany przez USB kontroler, z poziomu którego można wygodnie regulować poziomem dźwięku odtwarzanego oraz nagrywanego tak, aby porozumiewać się z resztą naszej drużyny.

Niby nic nowego, a jednak słuchawki… idealne?

Cokolwiek by nie mówić o tym, że Bose odgrzewa starego kotleta – trzeba przyznać, że tego typu wizja słuchawek może być bardzo kusząca dla wielu osób. Za porządne słuchawki z ANC trzeba niestety wydać trochę pieniędzy i wizja tego, że nie do końca nadają się one do użytku stacjonarnego może być odstraszająca dla wielu.

Tymczasem Bose QuietComfort 35 II Gaming w zastosowaniach mobilnych sprawdzą się dokładnie tak, jak ich bazowa wersja, zaś przy komputerze będzie można z łatwością przekształcić je w słuchawki stacjonarne z wygodnym mikrofonem i sterowaniem.

Bose QuietComfort 35 II Gaming

Na ile wyceniono te słuchawki? Póki co są dostępne w przedsprzedaży na stronie producenta za 329,95 dolarów – dokładnie 30 dolarów więcej niż bazowa wersja słuchawek. Zważywszy na fakt, że oficjalne sklepy Bose wołają za model Quiet Comfort 35 II 1099 złotych, jest szansa, że Bose QuietComfort 35 II Gaming – o ile pojawią się w Polsce – zostaną wycenione na 1199 lub 1249 złotych.