Bose QuietComfort 35 II będą pierwszymi słuchawkami Bluetooth z Asystentem Google

Tym razem mamy ciekawy przeciek dotyczący nie smartfonu, nie tabletu, nie urządzenia 2-w-1, a… słuchawek. O ile jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że różne urządzenia dostają wsparcie dla głosowych asystentów, tak słuchawek z Google Assistant jeszcze nie było. Ale wkrótce się to zmieni.

Pierwsza informacja dotycząca słuchawek Bluetooth z wbudowanym Asystentem Google pojawiła się, gdy ktoś wrzucił do sieci zdjęcie pudełka nowego modelu nauszników Bose. Z opisu na kartonie wynikało, że będą one obsługiwać inteligentnego pomocnika Google. Na zdjęciu widać nawet przycisk, który może służyć do jego przywołania. Przestał on więc być tak tajemniczy, odkąd Bose samo przypadkiem rozesłało zdjęcie nowych słuchawek w newsletterze.

Słuchawki są bliźniaczo podobne do testowanego przez nas modelu QuietComfort 35, który zapewnia aktywną redukcję szumów. Takiej samej funkcjonalności można się więc spodziewać po modelu z rzymską dwójką (II) w nazwie. Informacje z pudełka też to potwierdzają. Niedługo po wypłynięciu zdjęć, pojawił się francuskojęzyczny film promocyjny ukazujący nowe słuchawki Bose.

Użytkownik Reddita, który podzielił się pierwszym znaleziskiem, twierdzi, że znalazł zdjęcie na jednym z portali aukcyjnych. Co prawda zdjęcia nie są najwyższej jakości, ale raz po raz docierają do nas kolejne materiały, sugerujące, że Bose rzeczywiście szykuje taki model. Skoro są to pierwsze słuchawki z Google Assistant na pokładzie, niewykluczone, że wzmiankę o nich usłyszymy podczas konferencji Google, zaplanowanej na 4 października.

(zdj. The Verge)

źródło: 9to5google dzięki Slashgear