kobieta woman Bolt
Kobieta w Bolt (fot. Bolt)

„Kobiety dla kobiet” – nowa opcja przejazdów w Bolt

Bolt zamierza zwiększyć poziom komfortu i bezpieczeństwa przejazdów taksówkami, więc uruchamia nową kategorię przejazdów. Skorzystają z niej kobiety.

Pasażerki i kierowczynie

W Polsce rusza nowa opcja przejazdów Bolt, dzięki której kobiety, wybierając przejazd będą mogły poczuć się pewniej i bardziej bezpiecznie. Pasażerki będą mogły zaznaczyć w aplikacji, że przejazd ma być realizowany przez kobietę.

Bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem. Prowadzimy intensywne działania, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa przejazdów taksówkami, takie jak weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym czy cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. Te ostatnie zostały już docenione także przez branżę, która zaczyna wprowadzać podobne rozwiązania, wzorowane na naszych materiałach. Uruchomienie kategorii „Kobiety dla Kobiet” to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy. To także dowód na to, że jako firma chcemy się rozwijać i nieustannie polepszać jakość usług, świadczonych za pomocą naszej aplikacji.Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce
Bolt Drive
Bolt Drive (źródło: Bolt)

Nie chodzi tylko i wyłącznie o komfort wyłącznie dla pasażerek. Kierowczynie także korzystają z opcji bezpieczeństwa. W aplikacji Bolt dla usługodawców, dostępne jest rozwiązanie pozwalające na śledzenie przejazdu oraz przycisk alarmowy łączący z numerem alarmowym 112 bezpośrednio z aplikacji. Ponadto kierowczynie będą miały możliwość odrzucenia przejazdu, np. w przypadku jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę.

Gdzie zamówimy przejazd z kierowczynią?

Kategoria „Kobiety dla kobiet” widoczna jest w aplikacji Bolt w 9 miastach w Polsce – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

Cieszymy się, że Bolt wprowadza kategorię dla kobiet. Jazda samochodem prowadzonym przez kobietę znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa pasażerek, zarówno komunikacyjnego jak i osobistego. Liczymy na to, że usługa ta zachęci panie również do podejmowania pracy w charakterze kierowcy i że dzięki temu dostępność taksówek oferujących taką opcję będzie coraz większa.Jolanta Gawęda z fundacji Feminoteka

To dobrze, że Bolt wprowadza tego typu usprawnienia w swojej usłudze. Na pewno chętnych na przejazdy z kategorii „Kobiety dla kobiet” będzie sporo. Zwłaszcza po tym, jak w ostatnich latach przybyło przypadków stwarzania zagrożenia dla kobiet podróżujących taksówkami.