fot. Pexels

BLIK rośnie w oczach. Padł kolejny rekord liczby transakcji

Polski Standard Płatności podsumował pierwszy kwartał 2019 roku i okazało się, że padł kolejny rekord liczby transakcji wykonanych za pomocą BLIKA. Wzrosty odnotowano we wszystkich kanałach. Nie wiem, jak Was, ale mnie to w ogóle nie dziwi.

Polski Standard Płatności poinformował, że w pierwszym kwartale 2019 roku zrealizowano prawie 40 milionów transakcji za pomocą BLIKA. Dla porównania, w analogicznym okresie rok wcześniej (Q1 2018) było ich 14 milionów, co oznacza wzrost niemal o 300% rok do roku!

Reklama

Najwięcej transakcji, bo blisko 30 milionów, zrealizowano w internecie, co stanowi 75% wszystkich w pierwszym kwartale 2019 roku. Na drugim miejscu pod względem ilościowym uplasowały się wypłaty z bankomatów – w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku było ich 4,7 miliona. Na kolejnych dwóch znalazły się płatności w tradycyjnych terminalach (2,8 miliona) i przelewy na numer telefonu (2,6 miliona).

Liczba transakcji BLIK w pierwszym kwartale 2019 roku (fot. PSP)

W porównaniu do czwartego kwartału 2018 roku, liczba transakcji w internecie wzrosła o 18%, wypłat z bankomatów o 7%, płatności w terminalach o 38%, a przelewów na telefon o 26%. Szczególnie pierwszy wynik jest sporą niespodzianką, ponieważ końcówka każdego roku jest zwykle najlepszym okresem dla branży e-commerce, a mimo to w pierwszym kwartale 2019 roku użytkownicy jeszcze częściej płacili BLIKIEM w internecie za swoje zakupy.

Polski Standard Płatności podaje również, że w pierwszym kwartale 2019 roku użytkownicy każdego dnia wykonywali średnio 443 tysiące transakcji, z czego w samym tylko internecie aż 331 tysięcy. Dla porównania w analogicznym okresie rok wcześniej (Q1 2018) dziennie płacono BLIKIEM średnio „zaledwie” 158 tysięcy razy.

W najlepszym dniu pierwszego kwartału 2019 roku odnotowano natomiast aż 600 tysięcy transakcji – to absolutny rekord w całej historii BLIKA.

Przy okazji warto przypomnieć, że pod koniec marca bieżącego roku Polski Standard Płatności wprowadził płatności powtarzalne BLIK. Aktualnie są one dostępne dla klientów ING Banku Śląskiego i Banku Pekao S.A., którzy w ten sposób mogą regulować swoje należności wobec operatora Play i ubezpieczyciela LINK4.

Polecamy również – loteria BLIKOMANIA

Rusza kolejna edycja loterii „Blikomania” – do wygrania nawet 100 tysięcy złotych

Źródło: informacja prasowa