Rek pod headerem
BLIK

BLIK wprowadza płatności powtarzalne. Opłacicie w ten sposób m.in. abonament w Play i ubezpieczenie w LINK4

BLIK nieustannie się rozwija. Na horyzoncie pojawiły się międzynarodowe przelewy na numer telefonu, natomiast już od dziś użytkownicy mogą uruchomić płatności powtarzalne i opłacać w ten sposób na przykład comiesięczne zobowiązania względem ubezpieczyciela lub/i operatora. Proces aktywacji jest banalnie prosty, a do tego klient ma pełną kontrolę nad wydatkami.

Co to są płatności powtarzalne?

Płatności powtarzalne to takie, które użytkownik ponosi co miesiąc. Może to być abonament u operatora, opłata za subskrypcję w serwisie streamingowym, rata kredytu lub składka na ubezpieczenie. Najczęściej wykonujemy je samodzielnie, aczkolwiek są też sposoby, aby je „zautomatyzować”. BLIK chce jednak maksymalnie uprościć ten proces i sprawić, aby stał się on najwygodniejszym ze wszystkich dostępnych.

Reklama

Płatności powtarzalne BLIK

Proces uruchamiania tej usługi jest banalnie prosty – przy pierwszej płatności użytkownik musi wybrać BLIK jako metodę płatności, przepisać sześciocyfrowy kod z aplikacji banku, a następnie potwierdzić w niej, że chce włączyć płatności powtarzalne. Od razu dostanie informację, z jaką częstotliwością i jaka kwota zostanie pobrana z konta oraz może wybrać, na jaki okres chce uruchomić ten sposób płacenia. Od tego momentu zobowiązanie będzie regulować się automatycznie, aczkolwiek użytkownik może także zaznaczyć opcję konieczności potwierdzania każdego przelewu (wówczas otrzyma powiadomienie w stosownym czasie).

Płatności powtarzalne BLIK mają tę zaletę, że użytkownik ma pełnię kontroli nad swoimi wydatkami – ich listę znajdzie w aplikacji banku i może dowolnie zarządzać każdym zleceniem. Do tego dostanie powiadomienie, jeśli usługa, którą opłaca, będzie chciała pobrać wyższą kwotę (co może się zdarzyć w przypadku skorzystania z dodatkowo płatnych usług u operatora lub podniesienia opłaty za subskrypcję) – wówczas będzie musiał zatwierdzić taką płatność.

To ostatnie jest jedną z największych zalet, ponieważ w przypadku polecenia zapłaty czy płatności kartą usługodawca może pobrać dowolną kwotę bez żadnego powiadomienia. A skoro już o tych dwóch metodach wspomniałem, to warto przy okazji zauważyć, że w porównaniu z nimi BLIK jest o wiele wygodniejszy – nie trzeba przepisywać danych z karty czy wysyłać zleceń do banku, bowiem wszystko można zrobić w mgnieniu oka, wystarczy tylko raz wklepać sześciocyfrowy kod, zatwierdzić płatność powtarzalną i gotowe.

Kto może skorzystać z płatności powtarzalnych BLIK?

Na początku dostęp do tej metody otrzymają klienci ING Banku Śląskiego i Banku Pekao S.A. Pierwszymi usługami, które można w ten sposób opłacać, są zobowiązania względem LINK4 i Play (w tym drugim przypadku zostaną one udostępnione do końca marca).

Płatności powtarzalne BLIK zostały wdrożone współpracy z BlueMedia oraz eCard.

Polecamy również:

Rusza kolejna edycja loterii „Blikomania” – do wygrania nawet 100 tysięcy złotych

Źródło: informacja prasowa