Loteria Blikomania edycja 2019 (fot. Polski Standard Płatności)

Rusza kolejna edycja loterii „Blikomania” – do wygrania nawet 100 tysięcy złotych

Sugerując się tym, jak szybko rośnie popularność BLIKA, raczej nie trzeba nikogo przekonywać do korzystania z tego rozwiązania. Tym bardziej teraz, kiedy odpowiedzialny za niego Polski Standard Płatności wystartował z kolejną edycją loterii „Blikomania”, w której do wygrania jest nawet 100 tysięcy złotych.

Loteria trwa od 18 marca 2019 roku do 17 października 2019 roku, aczkolwiek zgłoszenia przyjmowane są tylko do 21 sierpnia 2019 roku. Aby wziąć w niej udział, należy wejść na >stronę loterii „Blikomania”< i wypełnić udostępniony na niej formularz oraz wyrazić niezbędne zgody. We wspomnianym formularzu trzeba podać imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail i numer PESEL (lub numer paszportu i datę urodzenia, jeśli ktoś nie ma nadanego), a także wybrać aplikację mobilną banku, z której korzysta się na co dzień.

W loterii uwzględniane będzie wykorzystanie BLIKA jako metodę płatności w sklepach internetowych oraz stacjonarnych, skorzystanie z niego przy wypłacie i wpłacie pieniędzy w bankomatach, a także przelanie za jego pomocą środków na numer telefonu. System automatycznie zarejestruje transakcję (pod warunkiem, że użytkownik zgłosił się do loterii za pomocą formularza i potwierdził chęć uczestnictwa).

W loterii przewidziano 7379 nagród dziennych w wysokości 100 złotych każda, 157 nagród dziennych w kwocie 1000 złotych każda i jedną nagrodę główną 100 tysięcy złotych (organizator pokrywa należny podatek, który trzeba zapłacić). Nagrodę można wypłacić w bankomatach PKO BP, ING Banku Śląskiego, Banku Millenium, Santander Banku, BGŻ BNP Paribas, Euronet, Planet Cash i Banku BPS.

Wyjątkiem jest nagroda główna w wysokości 100 tysięcy złotych – ona zostanie przelana na wskazane przez wygranego konto bankowe po weryfikacji uczestnika.

Losowanie nagród odbędzie się zgodnie z załączonym w regulaminie kalendarzem. Pierwsze zaplanowano na 25 marca 2019 roku, zaś ostatnie na 22 sierpnia 2019 roku (łącznie ma być ich 22). Pierwsze wylosowane zgłoszenie z danego dnia nagradzane jest tysiącem złotych, natomiast kolejnych 47 kwotą 100 złotych każde. Podczas ostatniego wyłoniony zostanie też laureat nagrody głównej.

Regulamin loterii promocyjnej pod nazwą „Blikomania” (PDF)