BLIK rośnie w siłę – liczby nie kłamią, naprawdę lubicie z niego korzystać i robicie to coraz częściej | Tabletowo.pl

BLIK rośnie w siłę – liczby nie kłamią, naprawdę lubicie z niego korzystać i robicie to coraz częściej

Dołącz do dyskusji 0

Od dawna nie ulega żadnej wątpliwości, że BLIK przyjął się na rynku. Z tego sposobu płacenia za zakupy, wypłacania pieniędzy z bankomatu i przesyłania środków na numer telefonu korzysta coraz więcej osób, dzięki czemu padł kolejny rekord liczby dokonanych transakcji i to we wszystkich ww. kategoriach.

W pierwszym kwartale 2018 roku, tj. w okresie od 1 stycznia do 31 marca, użytkownicy zrealizowali ponad 14 milionów transakcji przy użyciu BLIK-a. Najwięcej, bo aż 73,5%, tj. 10,5 miliona, stanowiły płatności w internecie. Platformami, które umożliwiają regulowanie należności za zakupy w ten sposób, są m.in. Allegro, PizzaPortal.pl i PayU, chociaż oczywiście nie tylko.

Użytkownicy coraz częściej używają BLIK-a również do wypłacenia pieniędzy z bankomatu. W pierwszym kwartale 2018 roku było to 18% transakcji ze wspomnianych ponad 14 milionów, a dokładniej 2,6 miliona. Warto w tym miejscu dodać, że część banków (bo przynajmniej jeden po ostatnich zmianach cenników na pewno nie) nie pobiera prowizji za tego typu transakcje. Sam często korzystam z tej opcji, ponieważ mój bank nie kasuje żadnej opłaty dopiero przy wypłatach z użyciem karty w wysokości co najmniej 100 złotych (i to tylko w określonych bankomatach). Dzięki BLIK-owi mogę wyciągnąć bez prowizji nawet 20 złotych.

BLIK-iem da się również płacić w sklepach – w pierwszym kwartale 2018 roku odnotowano 560 tysięcy takich transakcji (mnie osobiście nieszczególnie przypadła do gustu ta możliwość, ale na szczęście – w przypadku braku karty przy sobie – zawsze mam smartfon i Google Pay). Od 1 stycznia do 31 marca 2018 roku użytkownicy wysłali też 650 tysięcy szybkich przelewów na numer telefonu. Warto tu dodać, że odbiorca wcale nie musi w takim przypadku mieć konta w banku, który udostępnia BLIK-a – wystarczy, że poda numer rachunku po otrzymaniu powiadomienia o oczekującym przelewie i dostanie pieniądze.

W ujęciu ogólnym, liczba wszystkich transakcji w pierwszym kwartale 2018 roku była 2,5-krotnie większa niż w analogicznym okresie rok wcześniej (Q1 2017). Co więcej, było ich też o 1/3 więcej niż łącznie w 2015 i 2016 roku!

Z BLIK-a mogą korzystać klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe. Wkrótce tę funkcjonalność udostępni także Pekao SA.

Polecamy również:

Promocja: Płać BLIK-iem i wygraj nawet 100 tysięcy złotych

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona