Przycisk Bixby w Samsungu Galaxy S8 bezużyteczny nie tylko dla nas – problemy z asystentem w USA | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Przycisk Bixby w Samsungu Galaxy S8 bezużyteczny nie tylko dla nas – problemy z asystentem w USA

Dołącz do dyskusji 0

Asystent głosowy Bixby miał być jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie mieli kupować Samsunga Galaxy S8. Jak się okazało, uruchomienie inteligentnego pomocnika to nie kaszka z mleczkiem – producentowi zeszło kilka miesięcy, zanim Bixby zaczął być używalny w Korei Południowej, a Amerykanie, mimo zapowiedzi, nadal czekają na asystenta mówiącego po angielsku.

Rzecznik Samsunga w Korei Południowej wypowiedział się, że „rozwój Bixby w innych językach trwa dłużej, niż się spodziewano, głównie ze względu na braki w bazach danych.”. Technologia uczenia maszynowego, na której Bixby bazuje, wymaga dużej ilości takich danych, a asystent nie „przeczytał” jeszcze wystarczającej ilości stron i nie wykonał odpowiednio dużo interakcji, żeby być przydatnym.

Innym powodem opóźnienia Bixby była luka w komunikacji między inżynierami Samsunga w Korei Południowej i Kalifornii. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, uruchomienie usługi głosowej Bixby w Stanach Zjednoczonych spodziewane jest jesienią. Zobaczymy, jak późna będzie to jesień. Konsumenci z USA, którzy zdecydowali się na testy asystenta głosowego, nie byli zachwyceni jakością jego działania – problemów przysparzało zwłaszcza rozpoznawanie głosu.

Samsung spóźnił się ze swoim asystentem głosowym. Inni technologiczni giganci już od dawna prowadzili badania oraz wprowadzali odpowiednie procedury: Amazon, Apple, Google, a nawet Microsoft mają swoich inteligentnych pomocników.

Firma konsultingowa Ovum z Londynu przewidywała, że Bixby stanie się drugim co do wielkości asystentem głosowym do 2021 roku. Pierwsze ma być Google ze swoim Google Assistant. Nie byłbym zbyt pewien tak optymistycznej dla Samsunga prognozy, zwłaszcza, że Alexa od Amazonu trafia do coraz większej liczby urządzeń.

Bixby ma jednak spory potencjał. Wiadomo, nie w naszym kraju, ale w ujęciu globalnym. Samsung przejął w zeszłym roku Vivid Labs – firmę, która powołała do życia Siri dla Apple. Jej osiągnięcia nie zostały jednak wykorzystane w obecnym asystencie Samsunga, także na efekty współpracy tej firmy trzeba będzie jeszcze poczekać.

My mamy czas. Tylko czy Samsung ma?

źródło: The Korea Herald przez Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona