Beta iOS 5.0.1 trafiła do deweloperów

ios 5.0.1

Reklama

Na początku października, wraz z prezentacją piątej generacji smartfona Apple – iPhone’a 4S, została zapowiedziana, a kilka dni później udostępniona najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego koncernu z Cupertino – iOS 5. Od tego czasu minął ledwie miesiąc, a już w ręce deweloperów została oddana pierwsza beta iOS 5.0.1 – wersji naprawiającej kilka problemów, które pojawiły się po ostatniej aktualizacji urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka.

iOS 5.0.1 ma zawierać kilka istotnych łatek. Przede wszystkim ma naprawić problemy posiadaczy iPhone’a 4S z szybko rozładowującym się akumulatorem – co ciekawe, firma Apple (jak nigdy ;)) przyznała się do istnienia takowego problemu i stara się jak najszybciej go rozwiązać.

Co więcej, aktualizacja ma przynieść poprawkę bezpieczeństwa dla iPada 2, w którym to możliwe było włamanie się do systemu dzięki Smart Cover oraz przywrócone zostaną gesty wielozadaniowości w iPadzie pierwszej generacji.

Na chwilę obecną nie została podana konkretna data udostępnienia iOS 5.0.1 użytkownikom sprzętu Apple. Powinno to jednak nastąpić w ciągu najbliższych dni.

źródło