Smart Cover może zagrozić bezpieczeństwu Twojego iPada 2

Smart Cover bez wątpienia jest jednym z najbardziej interesujących i funkcjonalnych akcesoriów dla tabletu Apple iPad 2. Nie tylko chroni i czyści delikatny ekran urządzenia, ale także je zdobi, usypia oraz budzi. Niestety, nawet tak prostą rzecz jak jednoczęściowe etui ludzie o niecnych zamiarach mogą wykorzystać, aby wykraść dane znajdujące się na Twoim iPadzie 2. Sposób na włamanie się się do zabezpieczonego hasłem tabletu odkryli dziennikarze 9to5 Mac i opisali go na łamach swojego serwisu.

Aby włamać się do tabletu Apple iPad 2 za pomocą pokrywy Smart Cover, należy przytrzymać włącznik urządzenia do czasu pojawienia się napisu “Wyłącz”. W momencie zamknięcia etui, ponownego uniesienia go i dotknięcia przycisku “Anuluj”, tablet daje wgląd w ostatnio używaną aplikację. Dobra wiadomość jest taka, że włamywacz nie otrzymuje dostępu do całej zawartości pamięci tabletu i wszystkich aplikacji. Niemniej jednak, na baczności powinni mieć się ci, którzy uśpili swój tablet podczas korzystania z przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej, komunikatora lub kontaktów.

Problem zauważono nie tylko w najnowszej odsłonie systemu iOS 5, ale także jego poprzednich wersjach, począwszy od 4.3. Najlepszym sposobem na ochronę przed włamaniem jest całkowite wyłączenie funkcji usypiania/budzenia tabletu za pośrednictwem pokrywy Smart Cover i cierpliwe czekania na aktualizację oprogramowania, która, jak mamy nadzieję, naprawi tę poważną lukę w zabezpieczeniach systemu iOS.

via BGR

Komentarze

 • iRaff

  I jeszcze jedno do Smart covera.
  Zardzewiały mi magnesy i odbarwiły mi nieznacznie aluminiową obudowę iPada .
  Oczywiście iPad i Smart cover wymieniony bez problemu w Apple store Manchester :-)

 • Sprawdziłem to jeszcze w piątek, niestety działa. Zwróćcie uwagę, że po “odblokowaniu” iPada tym sposobem NIC NIE MOŻNA URUCHOMIĆ. Można jednak “zabijać” działające procesy i odtwarzać muzykę (działa panel wielozadaniowości).

  Poza tym smart cover nie jest do tego potrzebny, wystarczy zwykły magnes przyłożony przy prawej krawędzi ekranu.

  • Workaround na powyzszą słabość: Settings -> General -> iPad Cover lock/unlock: Off

 • ver

  Czegoś nie rozumiem. Starałem się wymusić błąd który jest opisany w tym materiale, ale u mnie wszystko jest ok. Pokazuje się ekran do wpisania kodu, a nie ostatnia używana aplikacja.

 • semira

  Ufff. Śpię spokojnie, bo używam czarnego etui z bludotu ;). To nie ułatwia nic włamywaczom ;P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona