Huawei EMUI beta
źródło: Huawei

Beta EMUI 11 już dostępna w Polsce! Na razie tylko dla jednego smartfona

Huawei zaprezentował EMUI 11 w zeszłym miesiącu i zapowiedział beta testy dla w sumie dziesięciu różnych modeli, w tym także dla tabletów MatePad Pro. Nie wiedzieliśmy, czy beta EMUI 11 będzie dostępna także w Polsce, a jeśli tak, to kiedy, ale okazuje się, że tak, i to już od dziś!

Reklama

Beta EMUI 11 już dostępna dla użytkowników Huawei P40 Pro w Polsce

Polski oddział Huawei nie poinformował w żaden sposób, że beta EMUI 11 jest już dostępna dla użytkowników w Polsce. Zrobił to jednak serwis Telepolis, który zauważył, że właściciele Huawei P40 Pro mogą od dziś zapisywać się jako testerzy nowego oprogramowania producenta z Państwa Środka.

Do beta testów EMUI 11 może zgłosić się każdy zainteresowany posiadacz Huawei P40 Pro. Musi wcześniej jednak pobrać aplikację Beta ze strony Huawei, zalogować się w niej za pomocą swojego Huawei ID, a następnie w zakładce „Dostępne projekty” wyrazić chęć wzięcia udziału w programie beta EMUI 11.

beta EMUI 11 Huawei P40 Pro
Właściciele Huawei P40 Pro w Polsce mogą już zapisywać się na beta testy EMUI 11 (źródło: Telepolis)

Beta EMUI 11 będzie testowana do 14 listopada 2020 roku i teoretycznie do tego dnia powinny być przyjmowane zgłoszenia, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że liczba miejsc jest ograniczona do 100. Nie wszyscy zatem mogą się załapać na nie.

Należy też przypomnieć, że oprogramowanie wciąż jest w fazie beta i mogą występować problemy ze stabilnością lub/i działaniem różnych funkcji i programów. Jeśli ktoś się na to pisze, powinien sobie zdawać z tego sprawę, a ponadto też na bieżąco zgłaszać wszystkie zauważone bugi, bowiem dzięki temu producent będzie wiedział, co musi poprawić przed udostępnieniem wersji stabilnej.

Co nowego w EMUI 11?

Najciekawszą kwestią w przypadku najnowszej wersji interfejsu Huawei jest fakt, że – podobnie, jak EMUI 10 – bazuje ona na Androidzie 10, a nie Androidzie 11. Producent zapowiedział jednak, że wdroży w niej nowe funkcje i ulepszenia, które przyniósł najnowszy Android, lecz nie wiadomo, czy stanie się to już w EMUI 11, czy dopiero w późniejszej aktualizacji z cyferką po kropce (ponieważ zapewne można się takowej spodziewać).

Podsumowanie najciekawszych funkcji, jakie przynosi ze sobą najnowsze wydanie autorskiego interfejsu Huawei, znajdziecie natomiast w podlinkowanym poniżej artykule.