Battlefield 2042 Cover
fot. EA

Co za ceny za Battlefield 2042! Najwięcej zapłacą posiadacze next-genów

Jeszcze nie opadł kurz po wczorajszej prezentacji najnowszego Battlefielda, a dzisiaj wydaje się, że sytuacja jeszcze bardziej się zaogniła. Battlefield 2042 nie będzie grą tanią, a warto mieć na uwadze, że w zależności od platformy, na jaką się zdecydujemy, cena będzie zupełnie inna.

Kontrowersje wokół ceny to nic nowego

Trzeba przyznać, że w Electronic Arts nie mają łatwego życia. Niemalże każda z wydawanych przezeń gier, lubi wzbudzać wiele emocji wśród potencjalnych odbiorców. Zamieszanie spowodowane ceną wydawanego produktu nie jest niczym nowym. Podobne kontrowersje budził wydany miesiąc temu remaster trylogii Mass Effect, czyli zbiorcze wydanie wszystkich trzech części zatytułowanych jako Mass Effect Edycja Legendarna. Odświeżona edycja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem recenzentów, jednakże od samego początku wielu osób zadawało sobie pytanie czy „powtórka z rozrywki” jest warta pełnej ceny.

Battlefield 2042 i kilka twarzy

Nie Battlefield 6, a Battlefield 2042 będzie pierwszym BF-em, który zostanie wydany na konsole nowej generacji. Fikcyjny konflikt pomiędzy USA i Rosją umieszczony w niedalekiej przyszłości, zawojuje rynek już 22 października na PC, konsolach nowej, a także i ubiegłej generacji. Trailer zrobił na internautach duże wrażenie, nie brakuje jednak takich rzeczy, które mocno nie przypadły do gustu opinii publicznej.

Battlefield 2042
fot. EA

O ile znalezienie osób, które rozumieją usunięcie trybu fabularnego i obecność płatnych przepustek sezonowych (wyłącznie z zawartością kosmetyczną) jest dość proste, tak dużo trudniej jest ludziom pogodzić się z cenami w świetle takich cięć.

Ceny Battlefield 2042:

  • Edycja na konsole ubiegłej generacji (PS4, Xbox One) – 299 złotych
  • Edycja na next-geny (PS5, Xbox Series) – 349 złotych
  • Edycja na PC – 269 złotych

Powyższe ceny dotyczą standardowego, cyfrowego wydania gry. Jak widać, gracze pecetowi zapłacą najmniej, a posiadacze PS5 i XSX/S najwięcej. Warto mieć na uwadze, że granie na PS4 lub Xbox One wiązać się będzie z pewnymi ograniczeniami w postaci mniejszych map i zmniejszonej o połowie liczbie graczy na jednym serwerze z 128 do 64 osób.

Gra ukaże się także w edycji złotej i ultimate. Osoby które zdecydują się ich zakup, mogą liczyć na bonusy, w tym m.in. wcześniejsze wejście do gry na 7 dni przed oficjalną premierą. Pozostałe z nich możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Battlefield 2042
Porównanie zawartości edycji Battlefield 2042 – fot. EA

Oczywiście lepsza edycja to wyższe ceny. Prezentują się one następująco:

  • Edycja Złota (PS5 / Xbox Series) – 449,90 złotych
  • Edycja Złota PC – 399,90 złotych
  • Edycja Ultimate (PS5 / Xbox Series) – 549,90 złotych
  • Edycja Ultimate PC – 499,90 złotych

Posiadacze konsol Xbox, którzy posiadają abonament Game Pass Ultimate mogą na ten moment liczyć na 10% zniżkę przy zakupie każdej z edycji w sklepie Microsoftu. Z podobnego bonusu skorzystać na PC abonenci EA Play.