The Batman w HBO Max (fot. Warner Bros.)

Batman miał spore problemy. Trudna premiera filmu w serwisie HBO Max

Premiera filmu Batman w serwisie HBO Max nie należała do udanych. Długo wyczekiwany film nie był dostępny dla wszystkich subskrybentów – pojawiły się spore problemy techniczne.

On jest Zemstą

45 dni po kinowej premierze nowego Batmana film trafił do zasobów HBO Max – serwisu, który działa w naszym kraju od początku marca. To niezłe tempo, biorąc pod uwagę to, jak bardzo wyczekiwano nocnego mściciela w wersji granej przez Roberta Pattinsona. Niektórzy są w stanie wieścić koniec klasycznych kin, skoro blockbustery o ogromnych budżetach można oglądać we własnym salonie niespełna dwa miesiące po premierze na srebrnym ekranie. Po wczorajszej premierze Batmana na HBO Max takie głosy są jednak nieco cichsze.

Jeśli próbowaliśmy obejrzeć Batmana w HBO Max na premierę, to mogliśmy doświadczyć sporych problemów. W okolicach godziny 20:00, czyli w czasie idealnym na wieczorny seans filmowy, HBO Max zaczęło odnotowywać wzmożony ruch na platformie. Fatalnie wpłynęło to na komfort działania serwisu – na wszystkich platformach.

Część z użytkowników uruchomiła film, a nawet zdołała obejrzeć go… do połowy. Niestety, serwis potrafił wysypać się nawet w trakcie streamowania, by częstować widzów komunikatami o niedostępności wybranego tytułu. I rzeczywiście, jeśli ktoś nie został wylogowany z HBO Max, to przeszukując ponownie katalog filmów w poszukiwaniu Batmana, nie było możliwe odnalezienie go.

Kolejni użytkownicy doświadczali problemów innego sortu: o ile serwis nie „zapominał”, że ma Batmana w kolekcji, tak samo buforowanie tytułu potrafiło być niemiłosiernie długie, co wprowadzało irytujące przerwy w oglądaniu i tak dość długiego filmu.

Oczywiście nie wszyscy doświadczali tego typu trudności, ale wystarczyło odwiedzić profile HBO Max w social mediach, by zorientować się, że nie jest to aż tak rzadkie zjawisko. Subskrybenci platformy nie kryli swojego niezadowolenia, a serwis downdetector wskazywał, że kont, które mogły być pokrzywdzone przez nieudaną premierę Batmana, są setki.

(źródło: downdetrector.pl)

Po godzinie 22:00 HBO Max najwyraźniej się „odkorkowało” i bez większych przeszkód można było doczekać finału z starcia Batmana z Człowiekiem-Zagadką. Oczywiście, o ile wcześniej wcześniej nie zmieniliśmy filmu lub platformy streamingowej.