Nowość w PKO BP: darmowe gigabajty w chmurze, ale tylko dla wybranej grupy klientów

Klienci sektora MŚP oraz dużych przedsiębiorstw są dla banków wyjątkowo cenni, dlatego te starają się zabiegać o nich, oferując coraz to szersze usługi dodatkowe, często wykraczające poza ramy bankowości. Swoją propozycję przedstawił właśnie PKO Bank Polski, który ma zamiar spopularyzować wśród polskich przedsiębiorców korzystanie z przechowywania danych w chmurze.

Reklama

Lista dodatków, które banki chcą oferować właścicielom firm w zamian za skorzystanie z ich usług, jest bardzo długa. Poza korzyściami stricte finansowymi, przedsiębiorcy mogą liczyć na przykład na udostępnienie bezpłatnej przestrzeni coworkingowej czy pomoc w prowadzeniu księgowości. Wszystko po to, by przekonać takiego klienta do jak najściślejszego zacieśnienia relacji z jednym, konkretnym podmiotem finansowym. Najnowsza propozycja PKO Banku Polskiego nie jest więc czymś zaskakującym, lecz cieszy fakt, że przy okazji promowania własnej działalności, bank zdecydował się na popularyzację nowych technologii.

Polscy przedsiębiorcy nie lubią rozwiązań chmurowych, więc czas to zmienić

Przy okazji wprowadzenia nowej oferty PKO BP podzielił się ciekawą statystyką, zgodnie z którą okazuje się, że tylko 10% polskich przedsiębiorstw korzysta z rozwiązań chmurowych. To niezwykle mało w porównaniu do chociażby krajów skandynawskich, gdzie popularność chmury wśród firm sięga już poziomu 60-70%. Najnowsza inicjatywa PKO Banku Polskiego ma szansę to zmienić.

Chmura – czy to bezpieczne?

Jedną z najczęstszych obiekcji przed korzystaniem z rozwiązań chmurowych jest obawa o utratę zgromadzonych w niej danych lub o to, że dostęp do nich uzyska osoba nieuprawniona. Właśnie z tego powodu w wielu krajach uruchomiono odpowiednie serwisy, które prowadzone są przez instytucje zaufania publicznego. Ma to być gwarancją, że nikomu nie będzie zależało na wykorzystaniu zgromadzonych danych, które dodatkowo będą strzeżone przed osobami nieuprawnionymi z największą starannością i pieczołowitością. Nie inaczej jest w przypadku Operatora Chmury Krajowej, który to udostępni rozwiązania przedsiębiorcom powierzającym swoje finanse PKO BP.

Ubezpieczenia komunikacyjne dostępne w bankowości elektronicznej PKO BP

100 GB za darmo

Chętni przedsiębiorcy mogą liczyć na 100 GB przestrzeni dyskowej w bardzo bezpiecznej chmurze, do której dostęp można uzyskać w dowolnym momencie, z dowolnego urządzenia. Za jej bezpieczeństwo PKO BP ręczy chociażby tym, że sam z niej korzysta, będąc jej pierwszym i największym klientem.  Co istotne, przez pierwsze 3 miesiące bank nie będzie pobierał opłaty za dostęp do przestrzeni dyskowej.

Na koniec krótkie pytanie do odwiedzających nas przedsiębiorców: skorzystacie?

Źródło: PKO Bank Polski