Ubezpieczenia komunikacyjne dostępne w bankowości elektronicznej PKO BP

PKO Bank Polski udostępnił w bankowości elektronicznej iPKO możliwość zawarcia umowy o ubezpieczenia komunikacyjne. Zainteresowani klienci mogą skorzystać z ubezpieczeń OC, AC, NNW oraz car assistance.

Największy bank w Polsce od ponad roku od kilku lat stara się rozwijać ofertę ubezpieczeń dedykowanych swoim klientom. W 2014 roku przejęciem towarzystwa Nordea Life & Pensions zaoferował ubezpieczenia na życie. Następnie powołano do istnienia PKO Towarzystwo Ubezpieczeń, które zapewniło możliwość ubezpieczenia nieruchomości; w ofercie znalazły się również ubezpieczenia podróżne.

Reklama

Kolejnym krokiem w rozwoju oferty było zaoferowanie ubezpieczeń komunikacyjnych. Początkowo oferta była dostępna wyłącznie stacjonarnie, w oddziałach banku. Od teraz samochód można ubezpieczyć również przez Internet.

Obliczenie składki wymaga podania numeru rejestracyjnego

Celem dokonania zakupu polisy należy zalogować do swojej bankowości internetowej na stronie www.ipko.pl. Następnie należy wybrać zakładkę Ubezpieczenia -> Oferta ubezpieczeń oraz kafelek ubezpieczenie komunikacyjne. Użytkownik zostanie przeniesiony do systemu, w którym można sfinalizować transakcję.

Sam proces rozpoczyna się od wprowadzenia numeru rejestracyjnego samochodu. Na jego podstawie zostaną pobrane pozostałe dane pojazdu. Niestety, nie działa to w każdym przypadku. Próbowałem wykonać symulację dla dwóch aut, z których jedno jest ubezpieczone w towarzystwie współpracującym z PKO BP, ale dla drugiego oferta nie jest dostępna. O ile w pierwszym przypadku dane zostały poprawnie podstawione do formularza, o tyle w drugim zostałem poproszony o ręczne wprowadzenie danych.

Podczas podawania danych system zwrócił taki komunikat błędu.

Następnie system prosi użytkownika o podanie adresu korespondencyjnego oraz wyboru interesującego wariantu ubezpieczenia (OC, OC+AC, OC+AC+NNW). Po zaakceptowaniu zgody na weryfikację wniosku system zaprezentuje przygotowaną ofertę.

Przykładowa oferta ubezpieczenia OC

W zakresie ubezpieczenia auto casco, odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków, bank prezentuje ofertę pięciu towarzystw współpracujących: AXA, Benefia, InterRisk, Proama oraz Link4. Ochronę w ramach car assistance dostarcza PKO Towarzystwo Ubezpieczeń. Klient może wybrać dowolną ofertę, nie musi być to wariant najtańszy. Warto jednak pamiętać, że zakres ubezpieczenia OC jest regulowany ustawowo – w przypadku każdego ubezpieczyciela będzie dokładnie taki sam.

Wprowadzenie do bankowości elektronicznej porównywarki ubezpieczeniowej to kolejny w ostatnim czasie etap rozwoju serwisu internetowego PKO BP. Po wprowadzonym wspólnie z Orlenem pilotażowym programie eParagonu i udostępnieniu możliwości nabywania kart prepaid, nastąpiło rozszerzenie oferty ubezpieczeniowej. Bankowość internetowa okazuje się zatem być narzędziem o bardzo szerokim spektrum zastosowań.

Źrodło: PKO Bank Polski, własne