Bad Piggies, nowa gra Rovio – oficjalny gameplay. Premiera 27 września

bad piggies

Fińskie studio Rovio słynie z pomysłów na wciągające gry. Ich „wściekłe ptaki” (Angry Birds) we wszystkich odsłonach (a trochę ich jednak było), pobrane zostały ponad miliard razy na wszystkie platformy. Od dłuższego czasu wiemy już, że niebawem zadebiutuje kolejna gra deweloperów z północy – Bad Piggies. W sieci został opublikowany filmik przedstawiający gameplay nadchodzącego tytułu.

W Angry Birds naszym zadaniem jest pozbycie się świń przy użyciu jak najmniejszej liczby ptaków wystrzeliwanych z procy. Im więcej punktów zdobędziemy, z tym większym bagażem gwiazdek zakończymy dany poziom. W Bad Piggies rozgrywka będzie nieco inna. Co nie oznacza, że gorsza. Po tym, co można zobaczyć w wideo, wydaje mi się, że będzie równie wciągająca. Ale, oczywiście, co kto lubi.

Naszym zadaniem będzie budowanie (z dostępnych elementów) wszelkiej maści pojazdów jeżdżących, latających, itp. i pokonywanie kolejnych etapów. Gra będzie wymagała od nas kreatywności i chwili zastanowienia. Poniżej znajdziecie komiks wprowadzający w świat Bad Piggies, autorstwa Jukka Heiskanem i Giorgio Cavazzano oraz wspomniany gameplay.

Gra Bad Piggies zadebiutuje 27 września na cztery platformy: Androida, iOS, Windows Phone oraz PC.

Bad Piggies

Bad Piggies

źródło