Ważne

Rovio będzie rozwijać grę Casey’s Contraptions pod swoimi skrzydłami

casey's contraptions

Rovio to obecnie jeden z najpopularniejszych producentów gier mobilnych. Swój wielki sukces zawdzięcza tytułowi Angry Birds, który we wszystkich odsłonach został pobrany w sumie, na wszystkie platformy, już ponad miliard razy (wow!). Ale firma nie zamierza spocząć na laurach. Już ogłosiła swoje plany na najbliższą przyszłość. Oprócz rozwijania lubianej serii “wściekłych ptaków”, zajmie się także grą Casey’s Contraptions.

Pierwsza zajawka gry pojawiła się w wideo stworzonym z okazji osiągnięcia znacznego sukcesu przez Rovio (wspomniane miliard pobrań Angry Birds – filmik poniżej). Dziś dowiedzieliśmy się więcej szczegółów na ten temat. Fińskie studio oficjalnie potwierdziło, że kupiło grę Casey’s Contraptions od Snappy Touch i Mystery Coconut.

Ville Heijari, wiceprezes Rovio, z wielkim entuzjazmem wypowiada się na temat nadchodzącego tytułu. Stwierdził, że “jest to gra, w której ekipa Rovio zakochała się od pierwszej chwili, gdy tylko ją włączyła”. Dodał również, że sam gameplay jest przystępny, zabawny i bardzo wciągający – a właśnie na tym przecież opierał się sukces Angry Birds.

Tytuł Casey’s Contraptions od jakiegoś czasu był dostępny w AppStore, ale po ogłoszonej transakcji został usunięty. Czeka go teraz rebranding – fińskie Rovio jest w trakcie prac udoskonalających go i wprowadzając ostatnie poprawki, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek.

Heijari wspomniał, że debiutu gry Casey’s Contraptions możemy się spodziewać latem. Początkowo ma być dostępna na urządzenia pracujące w oparciu o Androida i iOS, a w późniejszym czasie ma zadebiutować w wersjach na pozostałe popularne platformy.

źródło

Komentarze

 • Marcel

  Nie grałem w tą gre i o niej nie słyszałem pewnie z powodu tego, że wole Androida. Może ktoś mi napisze co to za gra i o co w niej chodzi ;-) /Klawiatura Sony S1

  • aaa

   Use Google, Luke.

   • aaa

    PS. Wygląda na klon Incredible Machine.

 • dred

  Ja wolalbym dowiedziec sie kiedy na andka bedzie max payne,ktory mial zadebiutowac 26 kwietnia.A tu takie pierdoly sie wypisuje o grze,krorej nie ma i ktorej nikt nie zna:-D

 • Piotrek

  Jak dla mnie to jest tragiczne. Studio, złożone pewnie z paru pasjonatów wypłynęło na jakimś jednym pomyślę (który bądź co bądź nie jest jakoś mega oryginalny, tyle że dobrze to “ujęli” a w sumie skopiowali.. http://www.atomicboysoftware.com/blog/2010/12/angry-birds-crush-the-castle-and-inspiration/).

  Teraz będąc pod presją konieczności wypuszczenia kolejnego hitu, zachowują się jak jakaś korporacja i kupują czyjś pomysł. No tragedia. Tym bardziej że raz jeszcze biorą coś co było i robią na swoją modłę.

  A gdzie gdzie duch pasjonatów game developerów się pytam?

  Jak ja już zarobie swoje miliony na tym rynku, to strzelcie mi w pysk jak tak się zatracę!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona