Play logo
źródło: Pixabay / Pexels

AWARIA W PLAY. Nie da się wysyłać SMS-ów

Jeżeli macie numer w Play i nie możecie wysyłać SMS-ów, to niestety nie jest to wina Waszego telefonu. Właśnie wystąpiła ogólnopolska awaria, która utrudnia wysyłanie wiadomości tekstowych.

AWARIA W PLAY. Nie da się wysyłać SMS-ów

Posiadam numer w Play i w okolicach godziny 13:00 zauważyłem problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości tekstowych. Przetestowaliśmy sprawę wewnątrz redakcji i okazało się, że rzeczywiście Fioletowi mają jakieś problemy „na łączach”. Identyczne trudności przeżywają posiadacze numerów w Virgin Mobile, które polega na infrastrukturze P4.

Po zerknięciu na stronę serwisu Downdetector widać jednak, że coś jest na rzeczy i podobny problem ma więcej użytkowników. W momencie publikacji tego wpisu, zgłoszeń jest już jakieś 2000. A to zapewne tylko ułamek liczby osób, które mogą nawet nie być świadome, że coś jest nie tak.

(źródło: downdetector.pl)

Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwają niedogodności, więc jeśli potrzebujecie się z kimś skontaktować, wybierzcie inny kanał, na przykład komunikator internetowy.

Na profilach social media fioletowego operatora nie ma na razie żadnych komunikatów dotyczących awarii. Trudno więc określić, co jest jej przyczyną.

Aktualizacja: wygląda na to, że już po strachu. Na SMS-a czekałem jednak dobrą godzinę ;)