Play logo
źródło: Pixabay / Pexels

AWARIA W PLAY. Nie da się wysyłać SMS-ów

Jeżeli macie numer w Play i nie możecie wysyłać SMS-ów, to niestety nie jest to wina Waszego telefonu. Właśnie wystąpiła ogólnopolska awaria, która utrudnia wysyłanie wiadomości tekstowych.

Reklama

AWARIA W PLAY. Nie da się wysyłać SMS-ów

Mimo że sam posiadam numer w Play, nie zauważyłem żadnych problemów z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości tekstowych, podobnie jak mój znajomy, który jest klientem Virgin Mobile (które od niedawna należy do tego operatora).

Jego mama zgłosiła mu jednak, że nie może wysyłać SMS-ów, a ma właśnie numer w Play. Po zerknięciu na stronę serwisu Downdetector widać jednak, że coś jest na rzeczy i podobny problem ma więcej użytkowników. Niektórzy zgłaszają na Facebooku sieci, że wyskakuje im „błąd 38”.

Play awaria SMS 24 czerwca 2021 roku
źródło: Downdetector

Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwają niedogodności, więc jeśli potrzebujecie się z kimś skontaktować, wybierzcie inny kanał, na przykład komunikator internetowy.

Co ciekawe, w maju 2020 roku wystąpił podobny problem – użytkownicy przy próbie wysyłania wiadomości także widzieli „błąd 38”.

Aktualizacja:Uzyskaliśmy informację, że sytuacja była spowodowana burzami i brakiem zasilania stacji, zatem czynnikiem całkowicie niezależnym od operatora. Wszystko działa już poprawnie.