operator Virgin Mobile dual SIM karty karta SIM cards

Nie działają SMS-y w Virgin Mobile. Co zrobić?

Mimo że Virgin Mobile nie jest w czołówce największych operatorów w Polsce, z jego usług korzysta całkiem spore grono użytkowników. Teraz mają oni jednak poważny problem, ponieważ do odbiorców nie dochodzą wysyłane przez nich SMS-y. Co mogą zrobić w tej sytuacji?

W dobie ogromnej popularności komunikatorów internetowych coraz mniej ludzi korzysta z „przestarzałych” SMS-ów. Szczególnie że mogą oni używać również tzw. Funkcji czatu w aplikacji Wiadomości od Google (preinstalowanej na smartfonach wielu różnych marek) – to tzw. RCS.

Nie działają SMS-y w Virgin Mobile

SMS-y wciąż jednak pozostają ważnym kanałem komunikacji dla wielu osób. Niestety, klienci Virgin Mobile mają aktualnie ogromne problemy z nimi związane. Już od wczoraj wysyłane przez nich wiadomości nie są dostarczane do odbiorców.

Co ciekawe, jednocześnie wysyłane do klientów Virgin Mobile SMS-y z numerów z innych sieci pomyślnie są dostarczane. Odpowiedzi na nie jednak już nie docierają do odbiorców, więc wydaje się, że w takiej sytuacji najlepiej oddzwonić, ewentualnie skorzystać z alternatywnych kanałów komunikacji, na przykład komunikatorów internetowych, jak Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, Telegram lub Signal.

Virgin Mobile problem z SMS-ami
źródło: Facebook Virgin Mobile Polska

Sytuacja wydaje się dość poważna, ponieważ – jak już zostało wspomniane – problemy z dostarczaniem SMS-ów od klientów Virgin Mobile trwają co najmniej od wczorajszego popołudnia. Po skontaktowaniu się z infolinią operatora, od razu odtwarzany jest komunikat o problemach technicznych oraz zapewnienie, że trwają prace nad jego usunięciem.

Jeżeli więc Wam również nie działają SMS-y w Virgin Mobile, musicie uzbroić się w cierpliwość i chwilowo korzystać z innych dróg komunikacji. Swoją drogą ciekawe, czy gdy operator już usunie tę usterkę, wysłane SMS-y lawinowo zaczną spływać do odbiorców, czy bezpowrotnie przepadną.

A skoro jest już mowa o Virgin Mobile, to przy okazji warto przypomnieć, że wciąż można skorzystać z promocji i otrzymać pakiet 100 GB za darmo po zakupie nowego startera z ofertą na kartę. Przyznany bonus będzie ważny do końca marca 2021 roku.

A później można kupić z kolei starter Play i również otrzymać gratisowy pakiet 100 GB, ważny do 30 kwietnia 2021 roku (wymagana aktywacja w aplikacji Play24).