Aplikacja Google
Aplikacja Google

Google nie działa? Pół polskiego internetu ma czkawkę

Dzieje się coś dziwnego. Wielu użytkowników sieci zgłasza problemy z działaniem podstawowych usług. Ludzie stracili dostęp do niektórych usług Google i części stron internetowych.

Problemy z usługami Google

Część usług Google ma problemy z działaniem. Wyszukiwarka, Dysk Google, Zdjęcia Google – strony z nimi potrafią się niezaładować lub „mielić” w nieskończoność. W serwisie downdetector pojawiają się kolejne zgłoszenia i komentarze niezadowolonych użytkowników.

Google awaria downdetector
(fot. downdetector.pl)

Rzecz jest o tyle interesująca, że najwyraźniej dotyczy naszej części świata. Inne regiony wydają się być wolne od trudności.

Nie tylko wyszukiwarka

Gdyby spojrzeć na sprawy z szerszej perspektywy, okazuje się, że z dostępem do płynnego działania usług ma znacznie więcej użytkowników – nie tylko tych, którzy próbują wyszukać coś w Google. Problemy zgłaszają klienci operatorów sieci komórkowych, internetu domowego czy bankowości.

Trudności wychodzą wyraźnie poza usługi Google (fot. downdetector.pl)

Może to mieć przyczynę w tymczasowych problemach w OVH – przedsiębiorstwie hostingowym, które świadczy usługi w wielu krajach Starego Kontynentu. Ponieważ w Polsce wiele serwisów działa właśnie dzięki hostingowi od OVH, problemy przetaczają się po polskim internecie niczym fala.

Zapewne niebawem wszystko wróci do normy. Tymczasem można zrobić sobie krótką przerwę od internetów.