(fot. AutoMapa)

AutoMapa wydaje komunikator dla kierowców z funkcją CB Radia

Twórcy popularnej AutoMapy przygotowali nową aplikację, którą jak najbardziej można określić jednym z ciekawszych komunikatorów stworzonych dla kierowców. Autorzy podają, że mamy do czynienia z oprogramowaniem łączącym cechy radia CB oraz krótkofalówki „walkie-talkie”.

Pomysł jest naprawdę ciekawy

AutoCB to rozwiązanie, które znane jest już użytkownikom AutoMapy. Umożliwia ono kierowcom komunikację z użyciem mowy, wzorując się na rozmowach prowadzonych przez CB Radio. Teraz funkcja dostępna jest jako oddzielna aplikacja, co pozwala korzystać wyłącznie z tego wyjątkowego komunikatora, bez konieczności pobierania całego pakietu wraz z nawigacją AutoMapy.

Reklama

AutoMapa podkreśla, że aplikacja, identycznie jak funkcja w nawigacji, łączy w sobie najlepsze cechy klasycznego radia CB i krótkofalówki, eliminując jednocześnie ich główne wady – słaby zasięg oraz bałagan w eterze.

Aplikacja AutoCB (fot. Tabletowo.pl)

Komunikator umożliwia rozmowę zarówno z osobami znajdującymi się w okolicy, jak i tworzenie prywatnych kanałów pozwalających na komunikację bez względu na odległość, jaka dzieli rozmówców. Rozwiązanie to ma znaleźć zastosowanie zarówno we flotach samochodowych, jak i podczas prywatnych podróży w kilka aut. Warto przy tym podkreślić, że rozmowy na kanałach prywatnych są niedostępne dla osób postronnych.

Aplikacja ma prosty i czytelny interfejs

Jedną z głównych zalet oddzielnej aplikacji AutoCB jest możliwość wygodnego korzystania podczas używania nawigacji firm trzecich i innych apek. Komunikator nie musi bowiem być ciągle otwarty na pełnym ekranie. Można go zminimalizować do niewielkiego pływającego przycisku, który następnie można dowolnie rozmieszczać przy bocznych krawędziach wyświetlacza. Z poziomu przycisku można chociażby rozpocząć rozmowę czy ostrzec innych kierowców.

Aplikacja AutoCB (fot. Tabletowo.pl)

Jak najbardziej na liście plusów AutoCB znajduje się jeszcze czytelny i prosty interfejs, który powinien sprawdzić się podczas prowadzenia samochodu. Nie wymaga on bowiem dużej uwagi od kierowcy. Z kolei ciemne kolory pozytywnie wpływają na komfort korzystania z aplikacji w nocy.

AutoCB aktualnie dostępny jest wyłącznie na smartfony z Androidem. Aplikację znajdziecie w Google Play. Wystarczy ją pobrać, zalogować się na konto i już można używać komunikatora zaprojektowanego z myślą o kierowcach.

Polecamy również:

AutoMapa z funkcją CB Radia. Nowość już dostępna na urządzeniach z Androidem

źródło: materiały prasowe