Asystent Google (fot. Tabletowo)

Tryb samochodowy dla Asystenta Google prawie gotowy. Nareszcie

Nowe informacje mówią o tym, że Asystent Google może, już niedługo, otrzymać tryb samochodowy, który był wyczekiwany przez wiele osób.

Asystent Google otrzyma tryb samochodowy

Historia trybu samochodowego dla Asystenta Google ciągnie się już od jakiegoś czasu. Początkowo Google obiecywało, że pojawi się on na pierwszych urządzeniach już w 2019 roku. Od tamtego czasu nikt nie widział go jeszcze na oczy, a minął już rok. Wygląda na to, że firma z Mountain View wreszcie uporała się z wszystkimi błędami i może w pełni uruchomić nowy tryb w swoim asystencie.

Asystent Google na niektórych smartfonach zaczął dostawać już stosowne aktualizacje, które ujawniają ikonkę asystenta w trybie samochodowym. Jego wygląd jednak różni się bardzo od tego, jaki zaprezentowany został w 2019 roku. Jego pierwotną wersję możecie zobaczyć poniżej:

W ostatecznej wersji aplikacja ma przybrać jednak zupełnie inny kształt. Ma to sprawić, że kierowca będzie jeszcze mniej rozproszony, a jednocześnie będzie miał możliwość głosowego wysłania wiadomości czy odtworzenia swojej ulubionej muzyki. Screeny z najnowszej wersji znajdziecie poniżej:

W obecnej formie, tryb samochodowy Asystenta Google dodaje jedynie dolny pasek narzędzi do Map Google z przyciskiem Asystent, przyciskiem do przewijania obsługiwanych aplikacji i kontroli mediów.

Według informacji pojawiających się na portalu Android Police, funkcja jest włączona na niektórych urządzeniach, ale dalej nie wiadomo, czy jest to wersja testowa czy ostateczna.

Osoby, które posiadają dostęp do trybu samochodowego w Asystencie Google, i tak nie mogą skorzystać ze wszystkich funkcji. Nie działa przykładowo chyba najważniejsza, czyli przywołanie „OK, Google”.

Wyraźnie widać, że sprawa trybu samochodowego dla aplikacji Asystent Google, może nie zakończyć się zbyt szybko, i jeszcze trochę poczekamy na jej oficjalne wydanie. A szkoda, bo wersja tego asystenta, skierowana do kierowców, mogłaby ułatwić życie wielu osobom, które nie mogą odrywać oczu od drogi, a pilnie potrzebują wysłać wiadomość czy zadzwonić.