Asus Zenbook Prime UX21A Touch – ultrabookowa alternatywa dla Tablet 810 | Tabletowo.pl

Asus Zenbook Prime UX21A Touch – ultrabookowa alternatywa dla Tablet 810

Dołącz do dyskusji 0
asus zenbook prime ux21a touch

Ostatnio zdarza mi się prowadzić bardzo interesujące rozmowy z ludźmi z branży dotyczące tego, jak długo jeszcze może potrwać całe to tabletowe zamieszanie. Tajwańskie targi Computex 2012 pokazują, że producenci – przynajmniej chwilowo – skierowali swe zainteresowanie głównie w kierunku wszelkiego rodzaju hybryd. Może się więc wydawać, że granica między tabletami a innego rodzaju sprzętem powoli zaczyna się zacierać…

W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy mnóstwo ciekawych urządzeń hybrydowych. Zaliczyć do nich możemy modele z wysuwanymi klawiaturami, jak MSI Slider S20 czy prototypowy sprzęt Toshiby oraz z dodatkowymi stacjami dokującymi, jak Asus Tablet 600Asus Tablet 810, Asus Transformer Book, Acer Iconia Tab W510 czy Samsung Series 5 Hybrid PC. Ale to wciąż nie wszystko.

Asus zaprezentował ultrabooka z dotykowym wyświetlaczem: Asus Zenbook Prime UX21A Touch. Urządzenie to nie jest całkowitą nowością – to jedynie udoskonalony ultrabook Asus Zenbook Prime, którego premiera miała miejsce kilka miesięcy temu. Tajwański producent postanowił doposażyć go w dotykowy, pojemnościowy wyświetlacz, dzięki czemu można go obsługiwać także palcami. A skoro tak, na myśl automatycznie przychodzą nam hybrydowe tablety Asusa z dotykowymi ekranami i dołączanymi klawiaturami. Może się więc okazać, że model ten stanie się alternatywą dla hybrydy Tablet 810 – i odwrotnie – oba mają tą samą przekątną ekranu – 11,6″ (aczkolwiek inną rozdzielczość, na korzyść ultrabooka: 1920 x 1080). Tym bardziej, że waży niewiele (1,2 kg). Jest to wartość zbliżona do wagi Tablet 810, który również powinien ważyć ok. 1 kg (sugeruję się Asusem Transformer Prime, nigdzie bowiem nie znalazłam konkretnej wagi).

Coraz częściej zdarza mi się, że pracując na laptopie wyciągam rękę w stronę jego matrycy, by coś na niej zrobić. A tu psikus, bo się okazuje, że się nie da ;) Przydałby mi się taki Asus Zenbook Prime Touch. Tym bardziej, że jego parametry techniczne są bardzo interesujące. Szkoda tylko, że o cenie nie można tego samego powiedzieć… ta na pewno będzie wyższa niż 1200 dolarów (to koszt modelu bez dotykowego ekranu).

Asus Zenbook Prime Touch UX21A został wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 11,6″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesor Intel Ivy Bridge, grafikę Intel HD 4000, 4GB RAM oraz SSD 256GB. Całość pracuje pod kontrolą Windows 8.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona