Ważne

Acer Iconia W510 – 10,1-calowa hybryda z Windows 8 za 599-799 dolarów (wideo)

Oprócz tabletu Iconia Tab W700, na targach Computex 2012 na Tajwanie Acer zaprezentował kilka komputerów z Windows 8 oraz hybrydę o nazwie Iconia W510. Urządzenie łączy w sobie cechy zaawansowanego technologicznie tabletu i laptopa.

Ponieważ podczas targów trudno o szczegółową specyfikację urządzenia, musimy zadowolić się szczątkowymi informacjami opublikowanymi przez serwis The Verge. Acer Iconia W510 jest hybrydą wyposażoną w 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz stację dokującą z fizyczną klawiaturą pozwalającą na przedłużenie jej czasu pracy nawet do 18 godzin.

Wyświetlacz tabletu wykonano w technologii IPS, co oznacza doskonałe odwzorowanie kolorów, kontrast i kąty widzenia. Skoro o kątach mowa, W510 będzie można podłączyć do stacji dokującej odwrotnie (ekranem na zewnątrz), co producent nazywa trybem prezentacji. Pomysł na konstrukcję W510 Acer zapożyczył od Asusa i jego serii Transformer, która odniosła duży sukces. Czy jest to gwarantem powodzenia? Kluczową rolę zagra szczegółowa specyfikacja i cena. Podczas gdy na tę pierwszą przyjdzie nam poczekać kilka dni, orientacyjny poziom drugiej został ujawniony. Acer Iconia W510 pojawi się w sklepach w cenie od 599 do 799 dolarów. Dokładna data dostępności nie została podana.

Weźcie popcorn i obejrzyjcie krótkie wideo prezentujące hybrydę w akcji. Podoba Wam się?

via The Verge

Komentarze

 • Touldie

  A ten tablet nie miał mieć jakiejś przystępnej ceny w granicach 1800 zł?

 • WaltherMahlke

  Hahah, jaka śmieszna cena :-)

 • aaa

  Coś się uwzięli na 16:9 przy tym Windows 8. Czyżby w pionie nie dało się go używać albo coś? Nie widziałem jeszcze Windows 8 w pionie.

 • Nexxt

  a tablet można zamykać/otwierać do klawiatury – coś czuje po tym filmie, że nie ;)

 • Marcel

  Tablet dosyć, dosyć fajny. Ale cena to szok! Ten cały Windows 8 to… Android i iOS niech siedzą spokojnie.

 • cena ceną, ale możliwość robienia appek pod metro jest nieograniczona. sam szukam programisty ! inbfo na platformie http://www.metroone.pl

 • DBmen

  Wszyscy którzy uważają że ten tablet to gniot to nie mają racji, ja go mam już od dwóch miesięcy i sprawuje się bardzo dobrze.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona