Asus zaprzecza problemom z WiFi. Transformer Prime na rynku bez opóźnień - Tabletowo.pl

Asus zaprzecza problemom z WiFi. Transformer Prime na rynku bez opóźnień

Tabletowo.pl Asus zaprzecza problemom z WiFi. Transformer Prime na rynku bez opóźnień Nowości

Temat premier najbardziej rozchwytywanych tabletów Asusa – zwłaszcza w Polsce – wzbudza wielkie emocje. Jak z doświadczenia wiecie (albo przynajmniej z obserwacji Tabletowo.pl) w pierwszej połowie roku mieliśmy do czynienia z wieloma opóźnieniami debiutu Asusa Eee Pad Transformer w Polsce. Podobny los miał spotkać jego następcę – Asusa Transformer Prime, ale na całym świecie. Pojawiły się bowiem niepokojące przesłanki, że urządzenie ma problemy z WiFi (więcej w tym wpisie) i Asus jest zmuszony przesunąć jego rynkową premierę na kolejny miesiąc. Dziś jednak Asus postanowił zdementować wszelkie plotki i zapowiedzieć, że Asus Transformer Prime będzie dostępny w sprzedaży we wcześniej ustalonym terminie, a więc w Stanach od 19 grudnia.

Problem z WiFi wydawał się poważny tym bardziej, że kilka zagranicznych redakcji podczas testów Transformer Prime odczuło go na skórze własnych dziennikarzy (m.in. AnandTech i CNet) – choć Asus zapewniał, że problem był ograniczony jedynie do testowanych przez nich sztuk. Wiele wskazuje na to, że problemu na większą skalę nie ma, a cała historia skończy się z oczekiwanym happy endem, czego bardzo byśmy chcieli.

Sytuacja wymusiła na Asusie ustosunkowanie się do zaistniałej sytuacji, dzięki czemu wydany został krótki komunikat. Możemy w nim przeczytać zapewnienie, że na chwilę obecną nie ma mowy o żadnych opóźnieniach, a co za tym idzie – rynkowa premiera tabletu w USA będzie miała miejsce we wcześniej ustalonym terminie, tj. 19 grudnia. Co więcej, Asus stara się dowiedzieć kto i z jakiego powodu rozsyłał do klientów sklepu NCIX wieści o przesuniętej premierze i problemach z WiFi.

Trzeba mieć nadzieję, że nie są to wyłącznie puste słowa i faktycznie doczekamy się rynkowego debiutu tabletu jeszcze w grudniu. Mnie z kolei bardzo ciekawi czy faktycznie Asus da radę wprowadzić Transformer Prime w tym samym miesiącu do sprzedaży w Polsce, bo – jak twierdzi polski oddział producenta – cały czas „dokłada wszelkich starań, by Transformer Prime był dostępny w naszym kraju jeszcze w tym roku”. Zostało jeszcze dwadzieścia dni.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona