Ważne

12 minut z Asusem Eee Pad Transformer Prime (wideo). Zamieszanie z datą premiery trwa dalej

tablet asus eee pad transformer prime

Odnoszę wrażenie, że w Asusie jest jeden wielki bałagan. Ledwie wczoraj informowaliśmy, że przedstawiciel producenta zdradził datę dostępności najnowszej hybrydy redaktorom NetbookNews – 1.12.2011 na rodzimym rynku (Tajwan), 8.12.2011 – w USA, w styczniu – w Europie. Okazuje się jednak, że może być zupełnie inaczej. Redaktorzy Slashgear otrzymali bowiem jeszcze inną informację. Według ich wieści, pochodzących oczywiście również od Asusa, Eee Pad Transformer Prime w Stanach pojawi się 19.12.2011. To z kolei oznacza, że w całym tym zamieszaniu może się okazać, że polska premiera faktycznie odbędzie się w grudniu.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się również, że już jutro (2.12.2011) zostanie wypuszczona pierwsza aktualizacja oprogramowania urządzenia (8.8.3.27). Ma na celu poprawienie żywotności baterii w trybie oszczędzania energii i zawierać kilka niewielkich poprawek związanych z wydajnością.

Tymczasem pierwsze zagraniczne redakcje otrzymują już w swe ręce Asusa Eee Pad Transformer Prime do testów (czego oczywiście im bardzo zazdrościmy ;)). Pierwsze wrażenia i obszerną galerię zdjęć Slashgear znajdziecie pod tym adresem, natomiast TheVerge – tutaj.

Poniżej dwa świeże filmiki z Asusem Eee Pad Transformer Prime w roli głównej:

źródło, źródło

Komentarze

 • Czemu mnie nie dziwi to kolejny raz? Asus ponownie udowadnia, że sprzęt robi świetny, ale ma problemy z dostawcami ;) Ktoś chyba chciał zaoszczędzić na przetargach firmy kurierskiej ;)

 • Rafał K.

  Wg mnie skoro premiera Prime w stanach jest 19 grudnia to u nas zapewne pojawi się dopiero w styczniu… :/

  Ehh a tak liczyłem na Asusa. Nici z prezentu od siebie dla siebie.

 • Rafał K.

  Dobre i to. Może im się uda i będzie jeszcze przed świętami. Oby ! ;)

 • jankov
  • przem

   Fajny test. Podsumowując:

   -Rewelacyjny wyświetlacz, najlepszy ze wszystkich tabletów :)
   -Wreszcie płynny system :)
   -Średnia bateria :|
   -Benchmarki nadal gorzej niż iPad2 :\

 • owca

  Bardzo fajne filmiki, podoba mi się ten Prime :-) Mimo, że pracuje jeszcze na starszym Honeycombie to i tak ma już zaimplementowane pewne dodatki i widać woźnicę względem poprzedniego Transformera (głownie chodzi mi o podręczne menu ustawień pod zegarem w prawym dolnym rogu).

  Mam pytanie. Co to jest za dioda widoczna z boku obudowy na 2 filmiku? Około 3:40. Koleś coś mówi, ale nie zrozumiałem dokładnie.

  Jestem też ciekaw jak w rzeczywistości prezentuje się fioletowa wersja Asusa. Bo na zdjęciach wygląda ohydnie, a tymczasem w filmiku ten facet powiedział, że dali im właśnie fioletową wersje kolorystyczną, która na nagraniu prezentuje się całkiem elegancko. Kolor jest zbliżony bardziej do szarego niż fioletowego.
  Bardzo mi się nie podoba ten odcień ze zdjęć promocyjnych…

 • hellypton

  Byłby idealny, ale o jednej rzeczy zapomnieli…

  • owca

   Hahaha! Proszę Cię ;D Czyżby znowu zaczynał się lamet z powodu braku w specyfikacji…. pewnego… modemu? ;-)

   • tylko o jednej ? a gdzie płacz z powodu braku pełnowymiarowego SD, HDMI, USB i RS-232 ?

    • snsv

     no i jeszcze LPT by się przydał ;]

     • owca

      oraz eternet :>

 • grah

  Niestety to nie jest odpowiedź. To jest gdybanie.

  Asus bawi się w kotka i myszkę, nie sądzę, że przetransportowanie i wysłanie do sklepów urządzeń w liczbie większej niż 100 nie musi być zaplanowane. Tak więc albo coś planują albo “bardzo się staramy by zaplanować”.

  Bo brzmi to teraz jakoś tak:
  “Zapewniamy, że bardzo chcemy się starać do przyłożenia, by tablety najprawdopodobnie znalazły się w tym roku w niektórych wybranych sklepach w ważniejszych miejscach w kraju.”.

 • naprawdę to taki dla was problem czy otrzymacie NOWEGO TABLETA w grudniu czy w lutym-marcu?

  piękny obraz społeczeństwa konsumpcyjnego, nie ma co

  jeszcze 1,5 roku temu 99% z was nie miała pojęcia o tym, że będzie coś takiego jak tablet – teraz już sami “napaleńcy” nie mogą się doczekać, wręcz nie mogą żyć bez NAJNOWSZEJ WERSJI

  producenci pięknie zrobili wam watę z mózgu wmawiając, że potrzebujecie nowości co pół roku…

  • tramer

   człowiek do wszystkiego się przyzwyczja… i od wszystkiego się może odzwyczaić. ja np. sprzedałem niedawno swój stary tablet którego uzywałem codziennie – przed snem w wyrku, na kiblu, na kanapie, w kawiarni etc. – dlatego czuje taki głód, jest potęgowany niedawną stratą … ;-) długie czekanie może mi jednak wyjść na dobre, bo się np. równie szybko moge odzwyczaić i stwierdzę że bez tabletu można normalnie żyć – jak wcześniej zresztą he he

  • ainaruth

   No widzisz, ja nie mam wyjścia. W styczniu wyjeżdżam z Polski i zamiast 3kilowego laptopa z baterią na pół godziny, planowałem wziąć ze sobą to maleństwo.
   Nie rzuciłem się na pierwsze lepsze tablety jak tylko się pokazały. Poczekałem aż pojawi się coś, co bez problemu odtworzy mi mkv 720p. Ze niby na tak małym ekranie nie ma to znaczenia? No akurat u mnie często idzie w ruch projektor i naprawdę widzę różnicę.

   • Kacper

    Nawet nie trzeba projektora!
    Mój Transformer nie radzi sobie (jak każdy inny) z mkv 720p płynnie, ALE i tak widać kolosalna różnice w jakości obrazu, nawet jeżeli tnie. Panel IPS + Dobry Rip 720p i czapki z głów, żaden divx/xvid się nie umywa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona