Asus ROG Phone 3 teaser launch
Zapowiedź premiery smartfona Asus ROG Phone 3 (źródło: Asus)

Znamy datę premiery Asusa ROG Phone 3

Asus rozpoczął odliczanie do premiery najnowszego smartfona dla graczy. Dzięki temu wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje Asus ROG Phone 3. Zainteresowani nim klienci mają coraz mniej czasu, aby odłożyć na niego pieniądze.

Asus ROG Phone 3 – data premiery

W ubiegłym tygodniu Asus zapowiedział, że zaprezentuje kolejny smartfon dla graczy w lipcu. Nie było to jakoś szczególnie zaskakujące, ponieważ mówiło się o tym już dużo wcześniej (również w kontekście ZenFone 7).

Czekaliśmy więc na jakieś bardziej szczegółowe informacje i Asus w końcu ujawnił, kiedy oficjalnie zaprezentuje ROG Phone 3 (nieoficjalnie bowiem już go zobaczyliśmy, ale o tym za chwilę).

Asus ROG Phone 3 teaser
Zapowiedź premiery smartfona Asus ROG Phone 3 (źródło: Asus)

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Asus rozpoczął odliczanie do premiery kolejnego smartfona z serii ROG. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Asus ROG Phone 3 zadebiutuje 22 lipca 2020 roku. Konferencja wprowadzająca ten sprzęt na rynek rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu europejskiego.

Asus ROG Phone 3 – specyfikacja

Jak wspomniałem, nieoficjalnie nie tylko zobaczyliśmy już ten smartfon, ale też poznaliśmy dużą część jego specyfikacji technicznej. Urządzenie przeszło bowiem proces certyfikacji w TENAA, która ma w zwyczaju ujawniać szczegóły na temat niezaprezentowanych jeszcze oficjalnie sprzętów.

Po pierwsze, istnieją duże szanse, że będzie to pierwszy na świecie smartfon z nowym procesorem Qualcomm Snapdragon 865+, którego najmocniejszy rdzeń jest w stanie „rozkręcić się” do nawet 3,091 GHz. Ponadto zaoferuje on od 8 GB do 16 GB RAM i od 128 GB do 512 GB pamięci wbudowanej. Tej ostatniej nie będzie się jednak dało rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Nowy smartfon Asusa dla graczy wyposażono także w 6,59-calowy wyświetlacz AMOLED o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli z ekranowym czytnikiem linii papilarnych. Nad nim znajdzie się pojedynczy aparat 13 Mpix, a ponadto TENAA wspomina też o „rozpoznawaniu tęczówki oka”.

Z tyłu smartfona umieszczono zaś potrójny aparat z głównym o rozdzielczości 64 Mpix z funkcją nagrywania wideo w 4K. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10, a za jej zasilanie odpowiedzialność weźmie akumulator o pojemności aż 5800 mAh z obsługą technologii szybkiego ładowania przewodowego.

TENAA podaje również, że Asus ROG Phone 3 ma wymiary 171x78x9,85 mm i waży 240 gramów.