Asus ROG Phone 3 zdradza swoją specyfikację. Będzie moc

Asus nie ma zbyt bogatego portfolio, jeśli chodzi o smartfony, ale Tajwańczycy dwa lata temu postanowili zrobić w nim miejsce dla gamingowego ROG Phone. Nieuchronnie zbliża się premiera trzeciej generacji tego modelu i zapowiada się ona na prawdziwą bestię wydajnościową.

Asus ROG Phone 3

Pierwszy (na grafice tytułowej na górze) i drugi Asus ROG Phone są bardzo do siebie podobne. Teraz okazuje się, że Asus ROG Phone 3 (lub ROG Phone III) pod względem designu również nie będzie się zbyt mocno od nich różnił. Tajwańczycy najwyraźniej uznali taką stylistykę za odpowiednią i najbardziej optymalną. Być może jednak w końcu (kiedyś) doczekamy się jakichś większych zmian.

Asus ROG Phone 3 – specyfikacja

Mimo że pod względem designu nie będzie żadnej rewolucji, to na użytkowników ma czekać bardzo miła niespodzianka wewnątrz smartfona. Jak bowiem podaje TENAA, chińska agencja, która certyfikowała niedawno ten sprzęt, w urządzeniu zastosowano ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania do aż 3,091 GHz!

Aktualnie na rynku nie ma dostępnego tak wydajnego układu, ale jest jeden na horyzoncie, który może osiągnąć taki poziom – mowa oczywiście o Snapdragonie 865+. Wydaje się praktycznie przesądzone, że Tajwańczycy sięgną po ten SoC.

Oprócz niego, na pokładzie Asusa ROG Phone 3 znajdą się również od 8 GB do 16 GB RAM i od 128 GB do 512 GB pamięci wbudowanej oraz potrójny aparat z główną matrycą o rozdzielczości 64 Mpix na tyle i pojedynczy 8 Mpix na przodzie.

Asus ROG Phone 3 odda swoim właścicielom do dyspozycji też 6,59-calowy wyświetlacz AMOLED o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli z ekranowym czytnikiem linii papilarnych. Co warto zauważyć, panel nie będzie miał żadnego wycięcia ani otworu – aparat do selfie zostanie umieszczony na wąskiej ramce ponad nim.

Co ciekawe, TENAA wspomina także o skanerze tęczówki oka. Asus ROG Phone ma pracować pod kontrolą systemu Android 10 i czerpać prąd z akumulatora o pojemności 5800 mAh z obsługą technologii szybkiego ładowania. Smartfon nie zaoferuje zaś 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Wciąż nie znamy daty premiery Asusa ROG Phone 3, ale nieoficjalnie mówi się, że Tajwańczycy mogą zaprezentować go już w przyszłym miesiącu.