Asus, po przerwie, pracuje nad kolejnymi hybrydami z Androidem. Transformer Pad TF103 i TF303 na pierwszych zdjęciach

asus_transformer_pad_tp103_tf303_1

 

Asus był pierwszym producentem tabletów, który zdecydował się wprowadzić do swojej oferty rozwiązania hybrydowe. Już w 2011 roku (3 lata temu!) zadebiutował pierwszy (i ostatni, jak dotąd) slider tajwańskiego koncernu (Asus Eee Pad Slider) oraz sprzęt składający się z ekranu oraz doczepianej klawiatury, będącej stacją dokującą – był to Eee Transformer Pad TF100. Rozwiązanie to stało się na tyle popularne, że do dziś na rynku zadebiutowało kilka generacji tego typu hybryd – nie tylko od Asusa. Najnowszą był jeden z najciekawszych tabletów z Windowsem 8.1 – Transformer Book T100. Od dawna jednak nie poznaliśmy żadnej hybrydy Asusa z Androidem.

Jak wynika z najnowszych informacji, które trafiły do sieci, Asus może być w trakcie prac nad dwoma tabletami, które mają wyglądać podobnie. Mają to być modele: Transformer Pad TF103 oraz Transformer Pad TF303. Pierwsze zdjęcia prasowe możecie zobaczyć w niniejszym wpisie. Nie jest pewne, który konkretnie model widzimy na renderach lub czy oba produkty będą wyglądały identycznie, bo i tak przecież może być.

Na temat samych nadchodzących tabletów nie wiemy zupełnie nic poza tym, co jest pewne. A pewne jest, że będą to hybrydy – urządzenia z dotykowym ekranem i doczepianą klawiaturą, które będą pracowały pod kontrolą systemu Android. Wiele wskazuje na to, że będą to produkty 10,1-calowe.

Na więcej informacji odnośnie nadchodzących tabletów Asusa musimy nieco poczekać. Nie wiadomo bowiem na kiedy tajwański producent zaplanował ich prezentację.

asus_transformer_pad_tp103_tf303_2

źródło