tablet asus eee pad transformer

Asus Eee Pad Transformer Prime – zamieszanie wokół rynkowej premiery

tablet asus eee pad transformer

Reklama

AKTUALIZACJA (9.11.):

Asus Eee Pad Transformer Prime został oficjalnie zaprezentowany – więcej informacji w tym wpisie.

Reklama

____

Wiem, że wśród Czytelników Tabletowo.pl są osoby, które – jak tylko napiszę coś na temat Asusa Eee Pad Transformer Prime nie po ich myśli – znajdą sposób, żeby roznieść mnie na kawałki. I choć napisałam o tym z lekką przesadą (;)) wiem, że wielu z Was z niecierpliwością czeka na pojawienie się tego urządzenia na półkach sklepowych i każda kolejna informacja na ten temat wprawia Was w zły humor. Czy tak będzie i tym razem?

Jak zapewne pamiętacie, na początku października świat – dzięki nam – dowiedział się, że w listopadzie będzie miała miejsce premiera drugiej generacji Eee Pad Transformer – Asusa Eee Pad Transformer Prime. Wtedy w jednym z brytyjskich sklepów internetowych widniała data 7 listopada oznaczająca rzekomo datę dostępności modelu w sprzedaży. Po jakimś czasie okazało się, że w okolicy tego dnia faktycznie będzie miała miejsce premiera tabletu Asusa, ale „premiera” rozumiana jako oficjalna prezentacja przez producenta wraz z ujawnieniem listy parametrów technicznych (zaplanowana na 9 listopada). Zamieszanie wokół rynkowej premiery urządzenia trwa w najlepsze.

Rzadko zdarza się, by producenci w dniu oficjalnej prezentacji urządzenia, rozpoczynali jego sprzedaż – jeśli już, to przedsprzedaż z datą dostępności określoną zazwyczaj na dwa tygodnie (lub więcej) od danego dnia. Można było mieć nadzieję, że w przypadku Asusa Eee Pad Transformer Prime będzie podobnie – choć, jak pamiętamy z początku bieżącego roku, pierwsza hybryda Asusa weszła do sprzedaży dopiero po kilku miesiącach od prezentacji (a w Polsce to nawet lepiej nie mówić…). Według najnowszych informacji opublikowanych przez DigiTimes, premiera Asusa Eee Pad Transformer Prime ma mieć miejsce na początku grudnia.

Informatorzy wspomnianego serwisu twierdzą, że najprawdopodobniej w momencie debiutu w sprzedaży, urządzenie będzie pracowało w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, co jest sprzeczne z informacjami podawanymi przez niemiecki oddział Asusa. Ale przecież zawsze nadzieja umiera ostatnia… Choć, według mnie, lepiej poczekać na udoskonaloną wersję AICS niż pakować do tabletu wersję z bugami (zauważcie, że dotychczas firma Google nie pokazała działania najnowszej wersji swojego systemu na tego typu sprzęcie!).

Jeśli Asus Eee Pad Transformer Prime pojawi się w sprzedaży przed Świętami, będzie to doskonała informacja zarówno dla klientów, którzy czekają na niego z niecierpliwością, ale także dla samego producenta. Nikogo nie trzeba przekonywać, że okres przedświąteczny jest najbardziej gorącym w ciągu całego roku i to właśnie wtedy Asus ma szansę na sprzedaż sporej ilości urządzeń. Bo kto po nowym roku będzie miał wolne pieniądze, by móc je poświęcić na tego typu sprzęt? Jeśli ktoś będzie miał, to niech się do mnie odezwie ;)

Tymczasem czekamy na jutro (tj. 9 listopada), czyli na dzień, na który zaplanowano oficjalną premierę Asusa Eee Pad Transformer Prime, o czym informował przedstawiciel Asusa na AsiaD. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, lista parametrów technicznych będzie znana właśnie tego dnia. Niestety, równie dobrze może się okazać, że tak nie będzie, bowiem część zagranicznych źródeł twierdzi, że prezentacja tabletu Asusa została przesunięta. Wszystko okaże się już 9 listopada.

źródło