Asus Transformer Prime przetestowany

Choć Asus Transformer Prime będzie miał swoją oficjalną premierę dopiero 9 listopada, już dziś możemy powiedzieć Wam, jakich osiągów możecie się po nim spodziewać. Tablet wyposażono w pięciordzeniową jednostkę Nvidia Tegra 3 “Kal-El”, której wydajność reklamowana jest na dotąd niespotykaną.

W rejestrze testera mocy obliczeniowej, grafiki 2D/3D i szybkości wbudowanej pamięci, AnTuTu, pojawił się wynik Asusa Transformera Prime. W porównaniu do takich urządzeń jak Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S II, LG Optimux 2X i Motorola Xoom, tablet ma się czym pochwalić: osiągnął zdumiewający rezultat ponad 10 000 punktów, co daje mu ogromną przewagę nad produktami konkurencji.

Powyższe zestawienie jest ogromnie intrygujące i podsyca płomień niecierpliwego oczekiwania związanego z premierą tabletu Asus Transformer Prime i układu Nvidia Tegra 3. Niemniej jednak, należy pamiętać, że tego typu testy są syntetyczne i często nie odzwierciedlają rzeczywistej wydajności urządzenia.

Dla przypomnienia, sercem Asus Transformera Prime jest jednostka Nvidia Tegra 3, wcześniej znana pod nazwą kodową “Kal-El”. Układ ten wyposażono w pięć rdzeni, z czego jeden, domyślnie niedostępny dla aplikacji i systemu, wykorzystywany jest do podtrzymywania trybu gotowości. To rozwiązanie pozwala na znaczące zmniejszenie zużycia baterii i zwiększenie wydajności pozostałych czterech rdzeni.

via SlashGear

Komentarze

 • Lameki

  Oj, tak dużo superlatyw, że zaczynam sie obawiać wielkiej lipy wielkiego rozczarowania. Szkoda bo czekam od dłuższego czasu na ten tablet i miałem kupić już samsunga czy asusa transformera. Oj, bardzo jestem ciekawy co to bedzie.

 • Kalcio

  Biore w ciemno. Mam pierwszego Transformera i jestem mega zadowolony. Tablety Asusa to naprawde jest klasa sama w sobie, a ilosc aktualizacji jakie sie pojawily swiadczy o ogromnym zaangazowaniu producenta.

  • lukas

   Dziś się pojawiła kolejna- firmware ;)

 • Serio jest się czym zachwycać? Mój Desire HD który znalazł się w porównaniu ma 1-rdzeniowy procesor 1GHz, a osiągnął wynik tylko 3x słabszy. Myślę że Apple wtrąci tu swoje cztery grosze.

 • Poza tym piszecie:

  Tablet wyposażono w czterordzeniową jednostkę Nvidia Tegra 3 „Kal-El”

  a później

  jednostka Nvidia Tegra 3, wcześniej znana pod nazwą kodową „Kal-El”. Układ ten wyposażono w pięć rdzeni

  Brakuje mi tu konsekwencji w tym co piszecie. Bo albo ma 4 albo 5 rdzeni. To że jeden z 5-ciu jest wykorzystywany w innym celu, nie znaczy że go tam nie ma, znaleziono dla niego inne zastosowanie, ale on tam jest ;)

  • grah

   Rdzeń nr5 nie bierze udziału w pracy systemu, a może inaczej – Tegra3 działa m.in. w dwóch trybach – 4rdzenie(1-4) albo 1 (5ty) rdzeń. Tak więc wliczanie go do wyniku wydajności jest jak wliczanie roweru z bagażnika do ogólnej prędkości samochodu.

   • Czyli jeśli dobrze rozumiem, piąty rdzeń w najmniejszym stopniu nie wpływa na wydajność urządzenia, lecz wyłącznie na długość pracy baterii?

    • grah

     Wg założeń i tego co mi wiadomo to tak.

     Jego zadanie to dozorowanie systemu podczas bezczynności urządzenia, gdy główny procesor śpi. Czyli jak mówisz – wydłużenie czasu pracy na baterii.

 • Artur

  Ok, wydajność w operacjach proca i RAMu ok. dwukrotna w stosunku do czołówki, ale w grafice 2d/3d już nie widać różnicy.

  • grah

   Quadrant nie jest niestety miarodajny w tej kwestii. Jeszcze w przypadku procesora i pamięci można się jakoś na nim opierać (bo po prostu pokazuje ile instukcji wykonał w jednostce czasu), tak w przypadku grafiki pokazuje … ile klatek wyrenderował :)

   Tak więc – test jest ograniczony ustawieniem urządzenia (a androidy mają cap na 56-60fps) – w takim wypadku nie da się po prostu uzyskać lepszego wyniku, bo nie podskoczy się więcej niż te 56-60fps. A jak napisałem wcześnie – Quadrant liczy klatki wyrenderowane w czasie testu, tak więc MAX to powiedzmy 1000pkt, to choćbyś miał 1000x szybszy procesor to więcej niż 1000 punktów nie osiągniesz :)

   “Gupi” ten test jest po prostu

   • Artur

    Czyli tak jak przypuszczałem :)

 • egzotyk

  Witam, 9 listopada to jest data wprowadzenia do dystrybucji czy tylko prezentacja parametrów itp.?
  Proszę o szybką odpowedź, bo nie wiem czy warto czekać na Prime.

  • 9-ego listopada poznamy pełną listę parametrów technicznych. Data wejścia do sprzedaży nie jest znana – może, aczkolwiek nie musi, pokryć się z datą prezentacji…

 • egzotyk

  Dziękuję za szybką odpowiedź :)
  Czekam z niecierpliwością na ten model, bo chce kupić jak najszybciej tablet, a nie jestem fanem produktów z ugryzionym jabłkiem.

 • Szkoda tylko że tak okropnie wygląda, tanie szczotkowane aluminium które teraz dodają do każdego kiepskiego notebooka

  • agn

   xD tanie szczotkowane aluminium. to jakby plastik kosztował 4 razy wiecej to juz bylby lepszy bo droższy?

 • hens

  @hosting….Tak się składa, że jeżeli szczotkowane aluminium, zostało
  wykończone powierzchniowo pasywowaniem i galwanicznym anodyzowaniem,to oznaczało by że powierzchnia jest pokryta warstwą bardzo twardych jak porcelana diaelektrycznych tlenków alu. Ale to jest gdybanie. Nawet jeżeli została ona pokryta lakierem, to przy obecnych technologiach lakierniczych, twardość lakieru jest też na przyzwoitym poziomie.
  Co do parametrów urządzenia,……… to na rynku nie ma przeciwnika !

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona