Asus Eee Pad Slider z Atomem Z670 zamiast Tegry 2? (update)

Podczas oczekiwania na polską premierę Asusa Eee Pad Transformer (już w tym tygodniu :D), wtrącimy informację o innym tablecie ze stajni Asusa, mianowicie Eee Pad Slider. Główną różnicą między Transformerem a Sliderem jest rozsuwana klawiatura. Jego sercem miała być Tegra 2, wszystko jednak wskazuje na to, że coś się zmieniło.

Niedawno Intel przedstawił na swojej konferencji prasowej (można poczytać o niej tutaj) plany dotyczące zaopatrywania tabletów w nowe jednostki obliczeniowe. Podczas prezentacji Atoma Z670 na zdjęciu, co dziwne, znalazło się urządzenie Asusa, które miało działać na platformie Nvidii (Tegra 2 – podobnie jak Transformer)

Zdjęcie oczywiście zostało już usunięte, ale jak wiadomo w internecie nic nie zginie, więc można znaleźć jeszcze jego kopię i dołączamy ją do newsa.

Czyżby to zwykła pomyłka? A może faktycznie Asus zmienił zdanie i Slider będzie oferował nowego Atoma?

Warto przypomnieć parametry techniczne modelu. Asus Eee Pad Slider został wyposażony w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 16GB lub 32GB pamięci oraz 512MB lub 1GB pamięci RAM, WiFi, kamerkę 1,2 Mpix, aparat 5 Mpix, Bluetooth, wyjście HDMI, slot kart microSD oraz opcjonalnie 3G. Całość pracuje w oparciu o Androida Honeycomb.

Aktualizacja:

Liliputing donosi, że Asus faktycznie pracuje nad tabletem z Atomem Z670, ale nie będzie nim Eee Pad Slider ani żaden inny, dotychczas poznany przez nas model. Powyższa nieścisłość powstała przez błąd pracowników Intela.

źródło