Ważne

Asus Eee Pad Slider – kilka słów o… (wideo, galeria)

Choć targi MWC 2011 dobiegły końca, na moim komputerze wciąż jeszcze znajdują się niepublikowane materiały zebrane w Barcelonie, które sukcesywnie będą się pojawiały na Tabletowo. Wśród nich są zdjęcia Asusa Eee Pad Slider – urządzenia, które zyskało wielką popularność wśród osób zwiedzających targi.

A to za sprawą połączenia dotykowej płytki z wygodną klawiaturą sprzętową. Na MWC 2011 tablet ten cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, że po dwóch dniach wyglądał, jak wyglądał:

Tutaj można się zastanawiać na ile trwałe są materiały, z których został złożony Eee Pad Slider, skoro po kilkudziesięciu godzinach na targach przeszedł przez ręce tysięcy osób i już się coś zepsuło. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wejdziemy w posiadanie tego tabletu to nie będzie on eksploatowany tak bardzo i tak intensywnie, jak podczas targów w Barcelonie. Tam każdy chciał go dotknąć i (a może przede wszystkim) rozłożyć i złożyć z powrotem.

A skoro już przy tym jestem, to zatrzymam się dłuższą chwilę. O ile w przypadku modelu Eee Pad Transformer stojącego zaraz obok Slidera miałam zastrzeżenia, że ekran o wiele za lekko wyjmuje się z klawiatury, tak w wypadku Slidera mam uwagi co do trudności, jakie pojawiają się w momencie, gdy chcemy przywrócić tablet do pozycji z wysuniętą klawiaturą.

Na poniższym wideo zobaczycie, że jedną ręką udała mi się ta sztuka całkiem szybko (co ciekawe, przed nakręceniem filmiku próbowałam dwoma rękami, co trwało nieco dłużej). I ważna uwaga: nie liczy się tutaj siła użyta do rozłożenia modelu (bo później tablet wygląda tak, jak na powyższym zdjęciu), a sposób w jaki się to robi – po kilkudziesięciu minutach można dojść do wprawy i później nie sprawia to żadnych problemów.

Warto przypomnieć parametry techniczne modelu. Asus Eee Pad Slider został wyposażony w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, Tegra 2 o taktowaniu 1GHz, 16GB lub 32GB pamięci oraz 512MB lub 1GB pamięci RAM, WiFi, kamerkę 1,2 Mpix, aparat 5 Mpix, Bluetooth, wyjście HDMI, slot kart microSD oraz opcjonalnie 3G. W momencie rynkowej premiery ma pracować w oparciu o Androida Honeycomb.

Komentarze

 • Przemek Sikorski

  Mnie się nie podoba. Szczególnie te zaokrąglone boki. Bardziej do mnie przemawia wzornictwo Xoom.

 • Jarosław Sroka

  Budowa jest genialna, wysuwana pełnowymiarowa klawiatura to idealne dla mnie rozwiązanie. Martwi mnie jednak ta jakość wykonania obudowy… Skoro po kilkudziesięciu godzinach tablet zaczął się sypać, boję się, że nawet przy normalnym użytkowaniu może się w najlepszym razie orkopnie porysować.

 • kashiash

  a mozna od niego odpiąc ta klawiature zeby nie dygac zbędnego balastu ?

  • Nie da się.. teoretycznie. Praktycznie jednak pewnie znajdą się i tacy, co będą próbowali ;-) No ale z założenia Asusa wynika, że ma to być klasyczny slider bez możliwości odpięcia klawiatury.

 • Zaku

  Fajna sprawa z tą klawiaturą, mnie martwi co innego, a mianowicie waga tego urządzenia. Już dłuższe trzymanie w rekach iPada sprawia mi dyskomfort a co dopiero przy czymś co waży prawie 1kg. Choć niewątpliwe rozwiązanie bardzo mi się podoba, to jednak wybrałbym transformersa ze względu na swoją cienkość i zgrabność oraz najlepszy jakościowo ekran ze wszystkich tabletów prezentowanych na targach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona