Asus Eee Pad Slider – kilka słów o… (wideo, galeria)

Choć targi MWC 2011 dobiegły końca, na moim komputerze wciąż jeszcze znajdują się niepublikowane materiały zebrane w Barcelonie, które sukcesywnie będą się pojawiały na Tabletowo. Wśród nich są zdjęcia Asusa Eee Pad Slider – urządzenia, które zyskało wielką popularność wśród osób zwiedzających targi.

A to za sprawą połączenia dotykowej płytki z wygodną klawiaturą sprzętową. Na MWC 2011 tablet ten cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, że po dwóch dniach wyglądał, jak wyglądał:

Tutaj można się zastanawiać na ile trwałe są materiały, z których został złożony Eee Pad Slider, skoro po kilkudziesięciu godzinach na targach przeszedł przez ręce tysięcy osób i już się coś zepsuło. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wejdziemy w posiadanie tego tabletu to nie będzie on eksploatowany tak bardzo i tak intensywnie, jak podczas targów w Barcelonie. Tam każdy chciał go dotknąć i (a może przede wszystkim) rozłożyć i złożyć z powrotem.

A skoro już przy tym jestem, to zatrzymam się dłuższą chwilę. O ile w przypadku modelu Eee Pad Transformer stojącego zaraz obok Slidera miałam zastrzeżenia, że ekran o wiele za lekko wyjmuje się z klawiatury, tak w wypadku Slidera mam uwagi co do trudności, jakie pojawiają się w momencie, gdy chcemy przywrócić tablet do pozycji z wysuniętą klawiaturą.

Na poniższym wideo zobaczycie, że jedną ręką udała mi się ta sztuka całkiem szybko (co ciekawe, przed nakręceniem filmiku próbowałam dwoma rękami, co trwało nieco dłużej). I ważna uwaga: nie liczy się tutaj siła użyta do rozłożenia modelu (bo później tablet wygląda tak, jak na powyższym zdjęciu), a sposób w jaki się to robi – po kilkudziesięciu minutach można dojść do wprawy i później nie sprawia to żadnych problemów.

Warto przypomnieć parametry techniczne modelu. Asus Eee Pad Slider został wyposażony w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, Tegra 2 o taktowaniu 1GHz, 16GB lub 32GB pamięci oraz 512MB lub 1GB pamięci RAM, WiFi, kamerkę 1,2 Mpix, aparat 5 Mpix, Bluetooth, wyjście HDMI, slot kart microSD oraz opcjonalnie 3G. W momencie rynkowej premiery ma pracować w oparciu o Androida Honeycomb.