Screen z gry Assasin's Creed Shadows
Screen z gry Assasin's Creed Shadows (źródło: ubisoft)

Assassin’s Creed Shadows: znamy datę premiery i cenę!

Ubisoft zaprezentował nam wreszcie Assassin’s Creed Shadows, czyli kolejną grę z tego uniwersum, która zadebiutuje jeszcze w tym roku. Tym razem gracze przeniosą się na tereny Azji, gdzie poznają historię m.in. czarnego samuraja. Ile kosztuje gra i kiedy wyjdzie na rynek?

Ubisoft nie zwalnia tempa. Przed Wami Assassin’s Creed Shadows

O tym, że Ubisoft planuje dzisiaj zaprezentować światu więcej szczegółów związanych z Assassin’s Creed Shadows wiedzieliśmy już od kilku dni. W końcu korporacja położyła duży nacisk na środowe ogłoszenie. Gracze otrzymali nieco ponad 3-minutowy zwiastun Assassin’s Creed Shadows. Określono ogólny zarys historii, położono nacisk na klimat i przekazano datę premiery!

Opowieść przeniesie graczy do Azji, gdzie poznają historię czarnego samuraja Yasuke, a także zabójczyni, która będzie mu towarzyszyć. W fabule sporą rolę odegrać ma m.in. protagonista Assassin’s Creed Mirage, czyli Basim. Na ten moment brakuje nam jednak informacji, w jaki sposób wątki tych ludzi połączą się ze sobą, a samo zakończenie AC Mirage też niewiele mówi.

Zwiastun Assassin’s Creed Shadows choć krótki, to jest jednak treściwy i pozwala nam wyciągnąć pewne wnioski na temat tego, jak będzie wyglądać gra. Jest duża szansa, że tym razem Ubisoft postawiło na duży, otwarty świat znany, chociażby z Valhalli, a być może będzie chciało nawet rzucić rękawicę Ghost of Tsushima.

Kiedy premiera Assassin’s Creed Shadows?

Assassin’s Creed Shadows swoją premierę będzie miało 15 listopada tego roku. Gra wyjdzie na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Tytuł nie trafi więc na starą generację konsol (Xbox One i PlayStation 4). To akurat świetna informacja – deweloperzy nie będą ograniczeni przestarzałymi platformami.

Gracze mogą już składać zamówienia preorderowe na Assassin’s Creed Shadows. Wersja na PC kosztuje 289,90 złotych za standardową edycję, 439,90 złotych za złotą i 539,90 złotych za ultimate.

Właściciele konsol muszą jednak liczyć się w większym wydatkiem, ponieważ na PS5 i Xbox Series X/S tytuł kosztuje odpowiednio: 349, 489 i 579 złotych. Preorder w wersji złotej i ultimate umożliwia zagranie na 3 dni przed premierą. Złota edycja do tego ma jeszcze przepustkę sezonową, a najdroższy pakiet zapewnia również:

  • pakiet postaci Sekiryu,
  • pakiet kryjówek Sekiryu,
  • pięć punków umiejętności,
  • filtr czerwonego smoka dla trybu foto.