Apple zamówiło u Samsunga 70 milionów elastycznych ekranów OLED do jubileuszowego iPhone’a | Tabletowo.pl

Apple zamówiło u Samsunga 70 milionów elastycznych ekranów OLED do jubileuszowego iPhone’a

Dołącz do dyskusji 0

Wiarygodne źródła donoszą, że Apple złożyło już u Samsunga zamówienia na ekrany OLED do jubileuszowego iPhone’a, który zadebiutuje we wrześniu, razem z iPhone’ami 7S i 7S Plus. Koreańczycy mają dostarczyć swojemu kontrahentowi 70 milionów wyświetlaczy.

Co ciekawe, Samsung jednak podobno dmucha na zimne i zamierza wyprodukować aż 95 milionów ekranów OLED dla Apple (zresztą na tyle się na początku umawiali). Wiele bowiem wskazuje na to, że jubileuszowy iPhone, choć dramatycznie drogi, będzie sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Niektórzy nawet sądzą, że tak bardzo, że szybko może zabraknąć ich na sklepowych półkach i zainteresowani nim zostaną zmuszeni do tego, aby swoje na niego odczekać.

Warto dodać, że Apple zamówiło u Samsunga elastyczne ekrany OLED, jednak według licznych doniesień, jubileuszowy iPhone nie będzie miał aż tak wyraźnie zakrzywionych krawędzi jak Galaxy S7 Edge czy Galaxy S8, a raczej podobnie do Huawei Mate 9 Pro lub nawet jeszcze mniej. Co do przekątnej, mówi się, że może wynosić ona od 5 do nawet 5,8 cali.

W przeszłości pojawiały się także informacje, że wyświetlacze OLED do tego iPhone’a mogą dostarczać również LG, Japan Display i Foxconn, jednak według serwisu źródłowego Apple ostatecznie zdecydowało się na współpracę wyłącznie z Samsungiem, który ma na tym polu największe doświadczenie.

*Na zdjęciu wyróżniającym iPhone 6S Plus (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Nikkei

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona