Ważne

iPhone 7S Plus jako pierwszy zostanie wyposażony w 5,5-calowy ekran AMOLED produkcji Samsunga

Apple znane jest z tego, że konsekwentnie idzie obranymi przez siebie ścieżkami, nie zważając na to, co się dookoła niego dzieje. Znamy wiele przypadków forsowania przez giganta z Cupertino własnych pomysłów i rozwiązań oraz opierania się przed korzystaniem z technologii, które stały się już standardem u konkurentów. Jednym z takim przykładów są wyświetlacze AMOLED, przed którymi Kalifornijczycy zapierali się dotychczas rękami i nogami. Ale w końcu przyszła kryska i na Matyska, dzięki czemu/przez co w przyszłorocznym, 5,5-calowym iPhonie 7S Plus znajdziemy właśnie taki ekran.

Jak nietrudno się domyślić, za produkcję paneli odpowie Samsung, który jest niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie (posiadając blisko 96% udziałów w tym segmencie). Koreańczycy nie tylko wielokrotnie prowadzili rozmowy z Apple na temat dostarczania wyświetlaczy AMOLED do iPhone’ów, ale również wysyłali sample, aby ich do tego przekonać.

Wygląda na to, że Samsungowi udało się w końcu przełamać opór Kalifornijczyków, bowiem (podobno) zlecili mu oni produkcję aż 100 milionów ekranów i to przez trzy lata z rzędu. Co ważne, mowa jest tylko o 5,5-calowych. Oznaczałoby to więc, że jedynie większy wariant iPhone’a otrzyma wyświetlacz AMOLED, podczas gdy 4,7-calowy wciąż polegać będzie na LCD.

Nie ma jednak co liczyć, że już iPhone 7 Plus zostanie wyposażony w nowy rodzaj ekranu. Ich wytwarzanie dla Apple ma się bowiem rozpocząć dopiero za rok, w drugim kwartale 2017. Ma za to odpowiadać fabryka A3 w Asan (prowincja Chungcheong Południowy w Korei Południowej). Obecnie jest ona w stanie wyprodukować 15 tysięcy wyświetlaczy AMOLED każdego miesiąca, lecz planowana jest inwestycja o wartości ponad 10 trylionów wonów (8,7 miliardów dolarów), dzięki której jej możliwości zostaną podwojone do 30 tysięcy paneli miesięcznie.

Co ciekawe, umowa, o której mowa powyżej, ma obowiązywać przez trzy lata (począwszy od drugiego kwartału 2017 roku) i obejmować wyprodukowanie 100 milionów 5,5-calowych ekranów AMOLED każdego roku. Trzeba przyznać, że są to optymistyczne prognozy, z uwagi na fakt, że wariant Plus iPhone’a cieszy się dużo mniejszą popularnością niż 4,7-calowy, a łączna sprzedaż iPhone’ów Apple zaczyna na dodatek spadać.

*Na zdjęciu wyróżniającym iPhone 6S Plus

Te wpisy mogą Cię zainteresować:

Źródło: Korea Herald, SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona