(Aktualizacja) Apple zamierza stać się również operatorem MVNO

(Aktualizacja) Apple zamierza stać się również operatorem MVNO

Apple udało się uczynić z rynku smartfonów prawdziwą żyłę złota. Jednak Kalifornijczycy zamierzają postawić kolejny krok i zostać także operatorem MVNO, który byłby dostępny w Stanach Zjednoczonych oraz w większości europejskich państw. Jak firma z Cupertino zamierza być konkurencyjna względem rywali?

Doskonałym przykładem operatorów wirtualnych w Polsce mogą być np. Lycamobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Netia, Vectra, Cyfrowy Polsat. Na razie wiemy jedynie, że Apple prowadzi rozmowy z wieloma partnerami i nie wiadomo, kto ostatecznie zdecyduje się na współpracę z Kalifornijczykami.

Warto mieć na uwadze, że na nowego operatora z logo nadgryzionego jabłka możemy poczekać nawet pięć lat – prędzej czy później na pewno się pojawi. Aczkolwiek takie informacje pojawiają się już od 2006 roku…

Oczywiście przyszłe urządzenia Apple będą korzystać z karty e-SIM. Pozwolą na zmianę operatora przy pozostawieniu starej karty SIM – rozwiązanie znane dotychczas z nielicznych wersji iPada Air 2 i Mini 3. Cóż, zobaczymy co z tego wyniknie. Niedługo na rynek MVNO wkroczy również nowy, groźny gracz, mianowicie Google z Project Fi.

Pojawiły się także grafiki CAD przedstawiające nowego iPhone’a 6s. Zgodnie ze wszystkimi wcześniejszymi zapowiedziami i doniesieniami zaoferuje technologię Force Touch, która będzie dostępna m.in. w ZTE Axon Mini. Zależnie od siły nacisku, smartfon pokaże nam różne opcje. Co ciekawsze, takie rozwiązanie wpłynie na niewielki wzrost grubości konstrukcji, ale będzie to zmiana wręcz niezauważalna.

Tabletowo.pl (Aktualizacja) Apple zamierza stać się również operatorem MVNO Apple iOS Plotki / Przecieki

Aktualizacja

Biuro prasowe Apple oficjalnie zdementowało plotki na temat zakładania nowego operatora. Wspomniano także, że Kalifornijczycy nigdy nie prowadzili rozmów z operatorami w takiej sprawie.

źródło: Business Insider (1), (2) przez Phonedog; Nowhereelse przez 9to5Mac

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona