Ważne

ZTE wyprzedziło Apple i jako pierwsze zaprezentowało telefon z technologią Force Touch

Technologia Force Touch mierzy siłę nacisku palca użytkownika i na tej podstawie, na ekranie pojawiają się odpowiednie funkcje. Rozwiązanie to znamy z Apple Watch od giganta z Cupertino. Zapowiadał on również, że jako pierwszy wypuści smartfony wyposażone w tę technologię (dokładniej – iPhone’a 6S i 6S Plus). Jednak, jak się okazało, ZTE był szybszy.

Modelem, który może się pochwalić tytułem “pierwszego na świecie smartfona z technologią Force Touch” jest Axon Mini, wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz Super Amoled. Jego oficjalna sprzedaż ma ruszyć w sierpniu. Dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych: srebrnym, złotym, pomarańczowym i różowym (swoją drogą dość ciekawa paleta i szkoda, że brakuje w niej podstawowych odcieni – białego i czarnego).

ZTE xon Mini Force Touch

ZTE niestety nie pozwoliło robić zdjęć i kręcić filmów Axon Mini, więc o jego wyglądzie i specyfikacji wiemy tylko tyle, co z powyższej fotografii. Być może smartfon otrzyma podobne lub nieco słabsze podzespoły niż model Axon Phone.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • _TB_TB_

  Co ciekawe, w Androidzie siła dotyku jest mierzalna od chyba 3.0 (Honeycomb)…

  • Alicja Wiąckowska

   nie o to chodzi w force touch , tylko o feedback i nacisk a nie dotyk

   • _TB_TB_

    “Technologia Force Touch mierzy siłę nacisku palca użytkownika i na tej podstawie, na ekranie pojawiają się odpowiednie funkcje.” – wnioskuję, że w zależności od siły “macnięcia” pojawiają się różne opcje :)

 • Bb

  Wydaję mi się że BlackBerry jako pierwsze wprowadziło coś podobnego w 2009 roku w modelu Storm 2

 • jendrush

  “Mini” ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona