Apple Pay iOS

Jest nadzieja, że Apple Pay w końcu obsłuży inne przeglądarki niż Safari!

Antyfani Safari mają się z czego cieszyć. Wsparcie dla Apple Pay ma trafić do przeglądarek od innych firm niż Apple już na iOS 16. Czy to pokłosie ostatnich wymogów antymonopolowych?

Reklama

Apple Pay w przeglądarkach innych firm

Dotychczas z usługi płatności Apple korzystać było można wyłącznie w przeglądarce Safari. To ma się zmienić wraz z nadchodzącym iOS 16. Steve Moser zauważył, że w najnowszej becie developerskiej (iOS 16 developer beta 4), przeglądarki takie jak Google Chrome i Microsoft Edge uzyskały obsługę Apple Pay. Inni użytkownicy zauważyli, że wsparcie to posiada również Mozilla Firefox.

Steve Moser poinformował o swoim odkryciu na Twitterze.

Nie wiadomo, kiedy Apple wprowadziło tę zmianę, gdyż została ona zauważona przez innych już wraz z aktualizacją developer beta 3, a przez niektórych nawet na developer beta 2. Moser wskazuje też, że obsługa Apple Pay nadal nie pojawiła się w Edge i Chrome na najnowszej becie macOS, a podejrzewa o to brak implementacji w nich WebKita, czyli silnika przeglądarki Apple, który wymagany jest od przeglądarek innych firm na iOS i iPadOS.

Czy Apple udostępni szerzej swoje płatności?

Wygląda na to, że powyższy ruch może być związany z nowymi wymogami Unii Europejskiej, mającymi na celu walczyć z monopolem Big Tech, czyli światowych gigantów technologicznych. Najważniejsze jest jednak, że zmiana ta już jest powodem do radości dla wielu użytkowników urządzeń Apple, którym brakowało wsparcia Apple Pay w ich ulubionych przeglądarkach. Nie każdy przecież musi kochać Safari miłością szczerą i czystą.