Apple One – usługi z Cupertino już wkrótce w jednym pakiecie

Zespół Tima Cooka ma pracować nad pakietem Apple One, który pozwoli subskrybować kilka usług w niższej cenie. Właśnie poznaliśmy kilka nowych szczegółów.

Reklama

Usługi są coraz ważniejsze dla Apple

W raportach finansowych Apple wyraźnie widać, że usługi starają się coraz ważniejszym źródłem przychodów. Z każdym kwartałem zaliczają one spory wzrost i obecnie są już drugim filarem finansowym firmy – wyższe zyski generują tylko iPhone’y. Nic więc dziwnego, że Tim Cook stawia na rozwój już oferowanych usług, a także na wprowadzanie zupełnie nowych – Apple TV+ czy Apple Arcade.

W celu zapewnienia jeszcze większego zainteresowania usługami, co oczywiście przełoży się również na wyższe zarobki, Apple pracuje nad wprowadzeniem pakietów, łączących poszczególne usługi w paczki. Informacje o tych planach pojawiają się już od dłuższego czasu i niewykluczone, że niebawem zobaczymy efekty prowadzonych prac.

Apple One, czyli paczki z usługami

Serwis Bloomberg, powołując się na źródła znające plany Apple, dostarczył nowych informacji o pakietach usług. Obecnie rozwijane są one pod wewnętrzną nazwą Apple One. Nie wiadomo jednak, czy nazwa zostanie użyta również w przypadku produktu skierowanego na rynek konsumencki.

Apple One – pakiet z usługami.
Apple TV+ i Apple Music w jednym pakiecie? Tak, to możliwe (fot. Tabletowo.pl)

Wprowadzenie pakietów ma nastąpić już niebawem. Podobno Apple planuje wdrożyć paczki z usługami już w październiku, wraz z premierą nowych iPhone’ów. Będą one skierowane dla wszystkich zainteresowanych klientów i jak łatwo się domyślić, pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy.

Apple One nie będzie tylko jednym pakietem, zbierającym wszystkie usługi. Firma Tima Cooka ma przygotować kilka różnych pakietów, różniących się dostępnymi usługami i oczywiście ceną. Podstawowa paczka ma zawierać Apple Music i Apple TV+. Droższa wersja zapewni jeszcze dostęp do Apple Arcade. Z kolei, w jeszcze wyższym pakiecie klienci otrzymają dodatkową przestrzeń na pliki w chmurze iCloud.

Nowe pakiety będą skierowane m.in. dla rodzin, więc możliwe będzie udostępnianie usług innym członkom rodziny, podobnie jak ma to miejsce w rodzinnej subskrypcji Apple Music. Jak już wcześniej wspomniałem, oferty pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy – podobno, zależnie od wybranego pakietu, od 2 do 5 dolarów miesięcznie.

Należy mieć na uwadze, że pakiety, ich zwartość, a także cena mogą jeszcze ulec zmianie. Firma wciąż testuje różne koncepcje, aby zapewnić klientom jak najbardziej atrakcyjną ofertę, a sobie możliwie jak najwyższe zyski.

Polecamy również: