Apple iPhone
(fot. pixabay.com)

Masz iPhone’a i korzystasz z Windowsa? Koniecznie sprawdź nową aplikację iCloud

Jedno Apple trzeba przyznać, urządzenia z logo nadgryzionego jabłka świetnie ze sobą współpracują. Dotyczy to chociażby iPhone’ów i komputerów z macOS. Niestety, użytkownicy iUrządzeń i Windowsa nie mogą liczyć na taki komfort, ale nowa aplikacja iCloud ma zapewnić przynajmniej przyzwoitą synchronizację danych pomiędzy tymi platformami.

Lepszy iCloud na Windows już dostępny

Nowa aplikacja powstała dzięki współpracy Apple i Microsoftu. Miejmy nadzieję, że efektem tych prac faktycznie jest świetna aplikacja, która ułatwi synchronizację danych w chmurze iCloud.

Nowy iCloud na Windows. (fot. Microsoft)

Nowy iCloud otrzymał funkcję On-Demand (pliki na żądanie), która wcześniej została wprowadzona w OneDrive. Pozwala ona na uzyskanie dostępu do plików w chmurze bez konieczności ich pobierania, co powinno umożliwić zaoszczędzenie miejsca na dysku twardym. Jeśli posiadamy połączenie z Internetem, to praca z plikami wygląda identycznie jak w przypadku danych zapisanych lokalnie.

Aplikacja iCloud na Windows pozwala oczywiście uzyskać dostęp do wszystkich plików przechowywanych w iCloud, a także do zdjęć i filmów zarejestrowanych iPhonem, kalendarza, przypomnień i zakładek zapisanych w Safari. Z poziomu iCloud na Windows możemy zarządzać zgromadzonymi plikami, dodawać nowe, a także udostępniać pliki naszym znajomym.

Nowy iCloud na Windows. (fot. Microsoft)

Nowa aplikacja Apple jest już dostępna w sklepie Microsoft Store dla Windows 10. Wystarczy więc tylko pobrać aplikację i zalogować się na konto Apple.

iCloud wcześniej sprawiał problemy na Windows

Jak już wielokrotnie wspomniałem na Tabletowo, Apple priorytetowo traktuje własną platformę. Użytkownicy innych systemów operacyjnych, jeśli już otrzymują aplikację Apple, to często w wersji odczuwalnie gorszej niż wydanie na iOS czy macOS. Dotyczy to chociażby oprogramowania iCloud na Windows. Warto przypomnieć, że problemy w starszej wersji iCloud doprowadziły nawet do wstrzymania dużej aktualizacji dla Windows 10.

Niestety, iCloud nie jest jedyną aplikacja wymagającą poprawy. Na Windows problemy sprawia również iTunes, który przede wszystkim potrzebuje optymalizacji. Aplikacja jest bowiem ociężała, co skutecznie zniechęca wiele osób do korzystania z Apple Music.

Polecamy również:

Korzystanie z Apple Music na Windows stanie się lepsze? Niestety, wciąż bez zmian

źródło: Microsoft