(fot. Apple)

Najlepsze aplikacje i gry w 2019 roku według Apple – są wśród nich Wasze ulubione?

Poznaliśmy również nagrodzonych w Apple Music Awards

Podczas wydarzenia w Nowym Jorku Apple przedstawiło najlepsze aplikacje i gry w 2019 roku. Ponadto, firma Tima Cooka ogłosiła też nagrody dla artystów przyznawane w ramach Apple Music Awards.

Reklama

Najlepsze gry i aplikacje według Apple

Sprzęt z logo nadgryzionego jabłka ma dużo zalet. Oczywiście nie jest idealny, ale potrafi przyciągnąć ogromną grupę klientów swoim wyglądem, jakością wykonania czy oferowanymi możliwościami. Urządzenia nie byłyby jednak aż tak interesujące, gdyby nie oprogramowanie tworzone przez zewnętrznych twórców.

Reklama

To właśnie bogata lista aplikacji i gier sprawia, że wielu klientów decyduje się na zakup iPhone’a czy MacBooka. Apple świetnie zdaje sobie z tego sprawę, tym bardziej widząc ogromne przychody z App Store. W związku z tym, firma co roku przyznaje najlepszym twórcom nagrody za ich oprogramowanie.

Aplikacja Spectre Camera (fot. Apple)

W tegorocznym konkursie, nagrody zostały podzielone ze względu na platformę: iPhone, iPad, Mac, Apple TV, a także po raz pierwszy wyróżniono grę dostępną w ramach nowej usługi Apple Arcade.

Lista zwycięzców przedstawia się następująco:

Aplikacja Flow by Moleskine (fot. Apple)

Najlepsze tegoroczne gry, to:

Apple Music Awards

Firma Tima Cooka ma teraz własne nagrody muzyczne. Przyznawane są one w pięciu kategoriach, a zwycięzców wybiera zespół redakcyjny Apple Music lub brane są pod uwagę dane z muzycznej usługi Apple. Warto dodać, że wydarzenie będzie transmitowane na żywo 4 grudnia o 18:30 czasu pacyficznego.

Zwycięzców w kategoriach globalny artysta roku, autor tekstu roku i przełomowy artysta są przyznawane przez ekspertów Apple. Z kolei nagrody za najlepszy album i piosenkę roku są oparte o wyniki z Apple Music i odzwierciedlają trendy muzyczne wśród użytkowników usługi.

Lista nagrodzonych:

  • Artysta roku: Billie Eilish
  • Autor tekstu roku: Billie Eilish i jej brat FINNEAS
  • Przełomowy artysta roku: Lizzo
  • Album roku: WHEN WE FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO? (Billie Eilish)
  • Piosenka roku: Old Town Road (Lil Nas X)
Nagroda w Apple Music Awards (fot. Apple)

Zwycięzcy otrzymają nagrody, które zawierają niestandardowy krzemowy wafel Apple zawieszony między polerowaną taflą szkła, a obrobioną i anodowaną aluminiową obudową.

źródło: Apple (1), Apple (2)

Reklama